Politseijuhi alaealine tütar patustas alkoholiga (28)

Saaremaa politseijuht vanemkomissar Aare Allik, kelle joobnud alaealise tütre politsei linnas ringi liikumas tabas, arvab, et taoliseks juhtumiks peaksid valmis olema kõik lapsevanemad.

“Ei olnud eriti meeldiv tunne,” kirjeldas Aare Allik emotsiooni, mis teda valdas, kui ta koos abikaasaga reede õhtupoolikul omaenda töökohta tütrele järele läks. Isa teada oli tütar tol õhtul sünnipäeval, kuid siiski läks nii, et korralise reidi ajal tabas politsei Kuressaare ühes elamukvartalis noorte grupi, milles kõikidel alaealistel tuvastati alkoholijoove. Sealhulgas ka politseijuhi tütrel.

“Ütleme nii, et joove oli piisav,” ütles Aare Allik Oma Saarele. Seejärel toimetas politsei Alliku tütre jaoskonda, kuhu vanemad talle järele kutsuti. “Ei osanud arvata, et nii läheb,” sõnas Allik.

Tema sõnul hakkab juhtumiga nüüd tegelema noorsoopolitsei, nagu kord ette näeb. Korraldatakse uurimine ja selgitatakse, kuidas kõik toimus ja kust saadi alkoholi. Seejärel määratakse ka vastav karistus. “Järele ei tohi anda,” kinnitas Allik, lisades, et tema ameti tõttu satub tütar kindlasti rohkemgi rambivalgusse.

Ühiskonnas ei ole kõik korras

“See näitab probleemi tõsidust,” märkis Allik alaealiste käitumise kohta ning lisas, et Kuressaare politsei korraldatavad alaealiste kontrollreidid on õige otsus. “Ühiskonnas ei ole kõik korras,” tõdes Allik.

Lapsevanemana lisas Allik, et taoline asi võib juhtuda iga lapsevanemaga ning sellega tuleks arvestada. Piisavat vaid ühest juhtumist ning siis tuleb juba tõsiselt vaadata, mis ümberringi toimub.

“Pead ei tohi siiski norgu lasta, vaid tuleb edasi kasvatada,” ütles vanemkomissar, toonitades, et kõikide vanemate eesmärk on, et nende lastest kasvaksid korralikud kodanikud. Politseijuhist lapsevanem lausus, et tütrega on põhjalik vestlus peetud ning lapsevanemana on ta nüüd ka ise kindlasti targem.

“Selle juhtumi võib kirjutada nooruse lolluse arvele,” ütles Allik, rõhutades, et see ei ole muidugi mingi vabandus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)