Juhtkiri: Suur huvi saarlaste tegemiste vastu (4)

Juhtkiri: Suur huvi saarlaste tegemiste vastu

 

Kui palju usaldada avaliku arvamuse küsitluste tulemusi, on igaühe enda otsustada. Kindlasti esineb kallutatust, aga kui palju, pole keegi uurinud.

Kui uurisime, milliste serverite kaudu saabusid meile viimased arvamused, selgus, et vastajaid oli Narvast Pärnuni ja Saarest Tallinnani. Ka Kesk-Eestist muidugi. Hämmastav on vaid see, et veerand vastanutest ei läheks üldse valima.

Ometi on meie puhul tegu vaid väikese maakonnalehega. Ka kord varem tundsime huvi, kust suur vastajate hulk pärit on. Siis oli küsimus seotud missivalimistega. Näib, et huvi pakub mistahes valimiste teema.

Seekord ei köitnud meid mitte tulemus, vaid selle muutumine väga lühikese aja jooksul. Kui muutus oli toimunud, rahunes kõik taas. Tundus, nagu oleks keegi olnud huvitatud just konkreetse tulemuse saavutamisest.

Kuna meie võimuses ei ole saada hääletajate kohta täpset teavet, võime vaid oletada. Aga lugejatele anname igatahes teada, et olgu tegemist mistahes küsitlusega, ei saa selle tulemusi võtta puhta tõena. Internetiajastul on mõjutusvahendeid kellelegi sobiva tulemuse saavutamiseks küllaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)