24 Laadjala küla talu tikivad ühise saaniteki

24 Laadjala küla talu tikivad ühise saaniteki

ÜKS PILT ON VALMIS: Ainu Eichfussil on oma Kalda talu pilt juba valmis, nüüd on järjekorras veel üks…
Peeter Kukk

See pole mitte üks tavaline saanitekk, mille tragid Laadjala küla naised oma koju kirstu peidavad. Sellest tuleb 24 talu vahva ühistöö, mis jääb aastateks kõikidele näha ja Laadjala seltsimaja ruume kaunistama. Laadjala külavanema Lemmi Sauna sõnul tulnud seltsis säärane mõte pärast uut aastat ja naised alustanud ristpistes piltide tikkimisega paar kuud tagasi.

Nüüdseks on mõnel tublimal näputöömeistril juba pilt valmis, aga kuna kevadtööd tulevad peale ja õues on palju tegemist, on enamikul töö lõpetamine jäänud sügis- ja talvekuudeks. Nii on Lemmigi oma pildiga jõudnud vaid poole peale. Laadjala külas on hetkel 24 majapidamist. On aga talusid, kus elab vaid üksik meesterahvas, neist vaevalt tikkijat on. Eks siis tule tragidel naistel maha saada paari või kolme pildiga. Ainu Eichfuss, kel oma Kalda talu pilt valmis, ütleb, et temal on juba tellimus olemas veel ühele pildile.

Niisiis peaks iga talu valmistama ühe 40×60 cm suuruse pildi, mis seda talu aastal 2009 kõige enam iseloomustab. Kõik 24 pilti õmmeldakse kokku ja sellest tuleb päris korraliku suurusega saanitekk kaunistamaks seltsimaja teise korruse käsitööruumi. Praegu seda ruumi veel ei olegi, kuid külaselts on selle väljaehitamiseks teinud rahataotluse PRIA-le. Kas see rahuldatakse, selgub alles juuli lõpus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)