Saarlased sõitsid setodelt kogemusi saama (2)

Eile hommikul sõitsid väikeettevõtjaist õpihimulised saarlased MTÜ Saarte Koostöökogu egiidi all Setomaale, kus läbitakse kolmepäevane koolitus teemal “Koostöövõrgustik – koos on parem kui üksi”.

Külastatakse ka mitut ettevõtet, turismi- ja tootmistalu. Saarlasi nõustavad kogenud koolitajad.
Eile võttis külalisi kõigepealt vastu Obinitsa muuseumitarrõ pere. Keskpäeval esitasid võõrustajad saarlastele väikese kultuuriprogrammi. Päevakavas oli ka munaveertüs (seto murdes), milles saarlasedki üsna osavalt osalesid.

Pärastlõunal tutvustas MTÜ Kodukant Eesti projekti “Mitu tegu”. Külaseltside esindajad rääkisid oma tegemistest ja näitasid seltsiliikmete tehtud esemeid ja tooteid.
Õhtupoole võttis külalisi vastu Kiidi turismitalu pererahvas. Talu on suurepäraselt ära kasutanud piirkonna ressursid ja võimalused ettevõtluse arendamiseks, sealhulgas käsitöö ja lambakasvatuse edendamiseks. Ühiselt on tehtud ära märkimisväärne töö lambakasvatajate ühendamiseks ja lammaste arvukuse suurendamiseks.

Täna võõrustab Saarte koostöökogu inimesi Süvahavva loodustalu, kus tegeldakse peamiselt maitse- ja ravimtaimede kasvatamisega.
Tutvutakse ka Nopri talumeiereiga. Talul on plaanis liituda Euroopa multifunktsionaalsete talude võrgustikuga. Huvitavaks kujuneb kindlasti ka Peipsiveere köögiviljaühistu külastamine.

Ühistu on koondanud Tartu- ja Jõgevamaa köögiviljakasvatajad eesmärgiga aidata taas jalule sajandite taha ulatuvat köögiviljakasvatust. Tuge on selleks saadud USA saatkonnalt ja PHARE programmilt.

Homne koolituspäev toimub Põlva hotellis Pesa, mille omanik ja juht Margus Timmo on Saarte koostöökogu korraldatud koolitustel osalenud inimestele tuttav. Margus Timmo on ka MTÜ Partnerlus lektor ja hiljaaegu juhendas ta ettevõtlusega alustajaid Saaremal.

Reisi viimasel päeval saadakse ülevaade veel Seto käsitöökogu ja SA Põlvamaa Arenduskeskus tegemistest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)