Kevadised tulekahjud said täistuurid peale (2)

Kevadised tulekahjud said täistuurid peale

TULID APPI: Päästjatele ei peljanud abi andmast ka möödasõitnud inimesed.

Nädalavahetusel said Saaremaa päästjad Päästeameti sõnul kuus väljakutset mis olid seotud kas kulupõletamisega või käest läinud lõkketegemisega.

Vabatahtlikud aitasid tulele piiri panna
Hooletust inimtegevusest alguse saanud kulupõleng Kogula hooldekodu vastas asuvas metsas oleks võinud olla veelgi suurem, kui päästjatele poleks appi tõtanud n-ö inimesed tänavalt.

Kärla vallas, kus tuleroaks läks metsaalust kulu üle hektari suurusel maa-alal võis laupäeval lisaks päästjatele näha ka valgetes pusades ja lillelistes kummikutes abilisi. Kõik hoogsalt tuld materdamas. Päästjad tunnistasid, et ilma abilisteta oleks neil olnud raskem.

Kustutustöid juhtinud Jüri Žabellevitši sõnul on metsatulekahjud väga spetsiifilise iseloomuga ning rohkem inimesi tuleb ainult kasuks. “Suurte masinatega me metsa ei sõida,” märkis Žabellevitš, olgugi et Kuressaarest ja Kihelkonnalt tuli kohale ka taolisteks tulekahjudeks kasutatav varustus, saab madalalt levivale tulele panna piiri ka seda lihtsalt materdades.

Päästjate sõnul peatasid möödasõitnud autod ja küsisid, kas on abi vaja. Samamoodi tulid appi ka ümberkaudsetes taludes elavad inimesed. Kokku oli lisaks päästjatele metsas vast kümmekond inimest.
Olgugi et kustutustööd kestsid ligi kaks ja pool tundi, saadi tule levik pidama pea tunniga. Oma osa mängis ka tuleõnnetuse kiire avastamine.

Keskkonnaametnik Raivo Kallas, kes samas ATV-ga ringi sõitis, avastas, et tee ääres põleb metsaalune. Teatanud päästjatele, sõitis Kallas koheselt metsa uurima, kaugele tuli levinud on ning andis sealt kohale sõitnud tuletõrjujatele operatiivset infot.

Päästjate esmasel hinnangul oli selle tulekahju puhul mängus ka inimese käsi ja seda mitte juhusliku suitsukoni näol.
Viktor Saaremetsa sõnul avastasid päästjad samas ka teise tulekahju: “Kui päästjad olid kella viiest kõik oma asjad kokku pannud ja hakkasid sündmuskohalt lahkuma, avastati uus kulupõleng teisel pool hooldekodu, kus põles 300 ruutmeetri ulatuses kulu ja kadastikku, mis kiiresti kustutati.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)