Jalgratturid alustasid koduste võitudega

VÕIDUKAS SAARLANE: Olgugi, et Rannama (esiplaanil) lükkas lõpufinišis ennast üle lõpujoone teisena, andis kriteeriumisõidu punktiarvestus talle Kuressaare tänavasõidu võidu.

Laupäevasel Kuressaare 3. tänavasõidul, mis oli ka Eesti kriteeriumisõidu meistrivõistluste avaetapp, said JK Viiking sõitjad koguni kolm võitu. Esikolmikusse jõuti ka pühapäevasel Ülo Arge karikavõistlustel.

“Saaremaa tuuled on ikka head,” muigas laupäevase 39,6 km pikkuse sõidu meeste eliitklassi võitja Indrek Rannama peale sõitu, vihjates väga tuulisele ilmale, mis andis sõidule oma näo.

Kriteeriumisõidus, mille võitja selgub vahefiniši ja lõpufinišis teenitud punktide alusel, püsis meeste tugevaima klassi sõidus juhtgrupp koos kogu distantsi vältel. Rannama sõnul oli sõit raske, kuid võistluste käik oli tal kontrolli all. Äramineku riski peale mees ei läinud.

“Teadsin, et mul läheb lõpufiniši (punkte saab topelt – toim) punkte vaja,” märkis Rannama, kes üle lõpujoone kulges teisena. Sellest piisas Rannamale võiduks, kes oli võitnud kolm vahefinišit ning olnud esikolmikus neljas vahefinišis.
Meeste eliitklassis lõpetas teisena Allar Karu ja kolmandana Kalle Kriit.

Noortele kaks esikohta

Rannamale lisaks sai Viikingi klubi järelkasv võidu ka kuni 12- ja 14-aastaste poiste seas.
Nooremate poiste arvestuses tuli viieringilises 6 km pikkuses sõidus koguni kaksikvõit, kus esikoha sai Karl-Patrick Lauk ning teiseks jäi Hans-Olavi Vaher.

Vanemate poiste seas sõideti 8,4 kilomeetrit ning seal võidutses grupifinišis Steven Kalf.
16-aastaste poiste arvestuses oli saarlaste parimana Mihkel Räim seitsmes ning kuni 23-aastaste seas Rigo Räim neljandal kohal.
Meeste seeniorite arvestuses sõitis aktiivselt Reimo Nook, kes noppis kolmes vahefinišis edukalt punkte, kuid ebaõnnestumine lõpufinišis jättis mehe kuuendaks.

Rannama tuulisel pühapäeval teine

Eile Sõrves peetud Audi Saaremaa GP-l Ülo Arge karikale olid saarlased pidevalt pildil. Kohe alguses sõitis peagrupi eest ära viiemeheline grupp, kuhu kuulusid ka Rigo ja Mihkel Räim. Neist viimane võitis ka Iidel toimunud vahefiniši, vahendab JK Viiking koduleht.

Peale Iidet eraldus peagrupist paarikümnemeheline grupp, kes püüdis jooksikud kinni ning Sõrve säärel olid grupid juba ühinenud.
Koos mindi Mõntuni, kus omakorda eraldus 12 meheline grupp, kuhu kuulusid ka Rigo Räim ja Indrek Rannama ning vahe jälitajatega muutus aina suuremaks.

Lõpusirgele Salmel jõudsid koos 10 ratturit, kus finišispurdis tuli Indrek Rannamal tunnistada Vahur Valvase paremust. Kolmandaks jäi Caspar Austa. Rannamad lõpus aidanud Räim jäi kümnendaks.