Vallad taotlevad süvasadamale kaubaveoluba

Leisi ja Mustjala vallavanemad Ludvik Mõtlep ja Kalle Kolter saatsid maanteeametisse ühise kirja palvega taotleda keskkonnaministeeriumilt eriluba maantee mustkatte ehitamiseks vajaliku puistematerjali ümberlaadimiseks Saaremaa Sadamas.

“Põhja-Saaremaal on nn Rannamaantee alates Leisi alevikust kuni Kihelkonnani valdavas osas kruuskattega (ca 50 km), mida oleme aastaid oodanud saada mustkatte alla.

Nüüdseks on tekkinud võimalus saada Hollandist tasuta freesitud asfaltkatet, mis oleks mõistlik maha laadida teedeehituse lähipiirkonnas.
Kuna Rannamaantee on mahukaim ja prioriteetseim riigimaantee Saaremaal, mida plaanitakse rekonstrueerida, siis lähim sadam on Saaremaa Sadam.

Oleks ressursi raiskamine korraldada materjali vedu Roomassaare või Mõntu sadamast risti või diagonaalselt läbi Saaremaa,” seisab ühispöördumises.

Vallavanematele teadaolevalt ootab keskkonnaministeerium maanteeameti poolset algatust, et vastav menetlus läbi viia. Et rannamaantee seisukord on halb, on teada aastakümneid.

“Neljapäeval toimus Saaremaa omavalitsuste liidu juhatuse koosolek Saaremaa Sadama hoones,” rääkis Ludvik Mõtlep Oma Saarele. “Mina igatahes sõitsin Leisist Mustjalga linna kaudu.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)