Kodanik võttis rajalt maha purupurjus juhi

Politseile ohtlikust sõidukijuhist teatanud mees peatas ise sõiduki ja takistas purupurjus juhil edasi sõitmast.

Neljapäeva õhtupoolikul helistas politseisse meesterahvas, kes oli märganud Leisi vallas Angla külas ebastabiilse sõidustiiliga sõiduautot Renault Megane, mille juht võis olla purjus.

“Politsei leidis eest peatatud sõiduki ning selles magava juhi. Politseinik äratas juhi, kes vajas ärkamiseks enne veidi aega, kui suutis sõna suust saada,” ütles Oma Saarele Kuressaare politseijaoskonna infojuht Kristi Mägi.

Sõidukijuht, 51-aastane meesterahvas oli raskes joobes ning politsei alustas väärteomenetlust. “Tänu tubli kodaniku sekkumisele jäi toimumata võimalik raskete tagajärgedega liiklusõnnetus. Mul on hea meel, et üha rohkem on selliseid inimesi, kes annavad politseile teada taolistest juhtumitest. Enamgi veel, kui on võimalus ja hädavajalik, püütakse ise midagi ette võtta raskema tagajärje ärahoidmiseks,” lausus Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik.

Politsei kutsub kõiki liiklejaid üles tähelepanelikkusele, sest kevadised ilmad on toonud tänavatele joobes rolleri- ja jalgrattajuhid, purjus ratturite lähedastel palub politsei neid takistada sõitmast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)