Saaremaa sild keskkonnaohtlike projektide seas (1)

Rahvusvahelised keskkonnaühendused Bankwatch ja Friends of the Earth avaldasid nende hinnangul 55 problemaatilist uute Euroopa Liidu riikide projekti, mis võivad kaasa tuua suure keskkonnakahju. Eestist on nende seas Tallinn–Tartu maantee ehitus ning nn Saaremaa sild.

Selliseid projekte on organisatsioonid varemgi kaar-distanud, kuid seekord tuntakse muret selle üle, et majanduskriisi tingimustes on oht, et nimetatud projektid viiakse ellu kiirustades.

Organisatsioonide andmeil on Euroopa Komisjon teinud ettepaneku suurte infrastruktuuriprojektide elluviimise kiirendamiseks, kuid küsimus on selles, kas riigid on valmis saadavaid investeeringuid targemalt kasutama. Bankwatchi kodulehe andmeil kardetakse, et selle rahaga tehakse rohkem kahju kui kasu.

Näiteks tuuakse jäätmepõletusjaamad, mida soovitakse rajada 22 tükki kümnes riigis, kuid selle asemel peaks Bankwatchi kinnitusel rõhuma hoopis ümbertöötlusele ja jäätmete sorteerimisele.

Kui aga raha läheb jäätmepõletusjaamadele, siis jäävad keskkonnasõbralikud projektid teostamata.

Bankwatch ütleb, et vastuoluliste projektide läbisurumise asemel peaks Euroopa Komisjon just praegu tugevamini rõhuma keskkonnaseaduste järelevalvele ning võimalikult avalikult näitama, kuidas avalikku raha majanduse taaselustamiseks kasutatakse.

Eestist leiavad mainimist Saaremaa sild ja Tallinna–Tartu kiirtee, mille väljaehitamise võimalike rahastajatena on nimetatud Euroopa Liitu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)