Minister Jaanus Tamkivi: riigimaal koristab RMK (3)

Minister Jaanus Tamkivi: riigimaal koristab RMK

MINISTER JA ARENDAJA: Jaanus Tamkivi sõnul peab riigimaal koristama riik, eramaal omanik, ehk Kaali ja Panga puhul nende arendaja Alver Sagur.
Aare Laine

Keskkonnaministeeriumi hinnangul peab Kaalis ja Pangal riigimaal turistide järelt koristama ja selle eest maksma riigimetsa majandamise keskus (RMK), taotledes vajadusel selleks lisaraha keskkonnainvesteeringute keskuselt (KIK).

Saaremaa omavalitsuste liit ja MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus saatsid märtsis pöördumise keskkonnaministrile ja Saare maavanemale, et leida lahendus maakonna oluliste vaatamisväärsuste hooldamiseks ja jäätmekäitluse korraldamiseks.

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ütles pöördumisele vastates, et nii jäätmekäitluse korraldamine kui ka vajalikud maastikuhooldustööd Panga panga ja Kaali maastikukaitsealal asuval riigimaal on eelkõige RMK ülesanne.

Minister soovitab samas, et kui ilmneb vajadus täiendavate vahendite kasutuselevõtuks nende kahe maastikukaitseala heakorra tagamisel, tuleb kaaluda veelkordset pöördumist KIK-i poole.

Lisaks sellele on keskkonnaamet keskkonnaministri sõnul koostanud Kaali maastikukaitseala kaitsekorralduskava, mis avalikustatakse käesoleva aasta mais. Aasta jooksul valmib ka Panga panga maastikukaitseala kaitsekorralduskava, mis on kaitse korraldajate ja kohaliku kogukonna koostöödokument. “Kindlasti aitavad sellised kõigi osapoolte huve kirjeldavad dokumendid kaasa nii Kaali kui ka Panga panga maastikukaitseala kaitseväärtuste säilimisele ja tutvustamisele,” märkis minister.

RMK loodushoiu osakonna juhataja Marge Rammo kinnitas eile Oma Saarele, et Kaalis tagab RMK objekti hoolduse nii nagu kõikidel teistel külastusobjektidel, mis nende hallata on.

“Kaali objekti korrashoidmiseks ja edasiarendamiseks on meil oma kavad olemas,” ütles Rammo, kelle sõnul hakatakse õige pea ka tegutsema. Panga pangaga on Rammo sõnul olukord natuke raskem, sest looduskaitseobjekt on eraomandis.

“Juriidiliselt on situatsioon, kus meie ei saa tegutseda,” nentis Rammo, selgitades, et eramaa korrashoiu eest vastutab omanik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)