Linn muudab Tuule tänava sõidusuunda (13)

Kuressaare linnavalitsuse teisipäevasel nõupidamisel otsustati Tuule tänaval liiklussuund vastupidiseke muuta. Muutus kehtestatakse pärast ettevalmistustööde tegemist ning avalikkuse teavitamist lähinädalatel.

Tuule tänava liikluskorralduse muutmine tõusis teravamalt päevakorda veebruaris, kui kuressaar-lane Arvo sõitis tänavat poolitavate betoontõkiste otsa ja lõhkus oma auto karteripõhja. Kodanik nõudis linnavalitsuselt talle tekitatud üle 3000 krooni suuruse kahju hüvitamist, sest lumme mattunud betoontõkised ei olnud tema sõnul korrektselt tähistatud.

Nii kiputaksegi tee telgjooneks olevatest betoontõkistest üle sõitma. Siis tegi Arvo ka ettepaneku muuta liiklussuund vastupidiseks, sest tänavale parempööret sooritades seda ei juhtuks.

Veebruaris otsustas linnavalitsus, et kodaniku kahjutasunõue ei ole põhjendatud, kuid nõustus tema ettepanekuid arutama.
Oma Saare andmeil ei kavatse linn ka pärast viimast nõupidamist mehele tekitatud kahju kompenseerida.

Küll aga otsustati linnavalitsuse nõupidamisel, et linna liikluskomisjoni võiks kuuluda ka linnarahva esindaja, ning see ettepanek tehakse just nimelt Arvole.

Kutsumist liikluskomisjoni pidas Arvo austavaks väljakutseks, kuid ütles, et peab seda kaaluma olenevalt sellega kaasnevatest kohustustest ja võimalustest.

“Kui see on formaalsus, siis mind see asi ei huvita, aga kui on ikkagi nii, et ka minu hääl seal maksab ja on arvestatav, siis miks mitte,” arutles kodanik.
Ta on veendunud, et kitsaskohti on liikluses mujalgi ning igapäevase liiklejana näeb ta neid teise pilguga, kui laua taga, pliiats käes, neid joonistades.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)