Kaarma kooskõlastustaotlus sattus linna rämpspostikasti (4)

Kaarma kooskõlastustaotlus sattus linna rämpspostikasti

KUHU KAOVAD KAARMA KIRJAD: Kaarma valla ja Kuressaare linna juhtide (fotodel Ülo Vevers ja Urve Tiidus) möödarääkimiste üheks põhjuseks oli salapäraselt kaduma läinud kooskõlastus taotlus. Hiljem selgus, et see kadus rämpsposti hulka.
Montaaž

Kaarma vallajuhid avaldavad teravatoonilises kirjas Kuressaare linnavalitsusele tõsiasja, et valla üldplaneeringu kooskõlastamise taotlus ei jõudnudki linnavalitsuseni, vaid sattus e-posti serveri spämmi- ehk rämpsposti kausta.

Kaarma vallavanem Ülo Vevers ja volikogu juht Margus Mägi saatsid linnale pöördumise pärast seda, kui linnavalitsus oli Kaarma valla juba kümme aastat koostatud üldplaneeringu eelnõu maatasa teinud.

Linnavalitsuse väitel jättis Kaarma vald seda menetledes kahe silma vahele planeerimisseaduse nõude taotleda planeeringu kooskõlastust naaberomavalitsustelt, ka Kuressaare linnalt.

Ülo Veversi kinnitusel aga saatis vallavalitsus taotluse e-posti teel 21. novembril 2008. “Nagu hiljem on selgunud Kuressaare linna infotehnoloogia nõuniku Anu Tanila poolt meile saadetud e-posti kirjadest, oli meie kooskõlastuse taotlus spämmide hulgas Teetormaja serveris,” märgivad Vevers ja Mägi linnale saadetud kirjas. Arvutifirma Teetormaja majutab linna meiliserverit.

Kaarma vallajuhid jätkavad kirjas linnavalitsuse varasema kriitika tõrjumisega, märkides, et ligi kümne aasta vältel on toimunud Kaarma valla ja Kuressaare vaheline koostöö mitmes valdkonnas, ka üldplaneeringu koostamises. Ja siiamaani on Kaarma vald olnud arusaamisel, et koostöö tõendamine ei ole teema, millega peaks tegelema.

Samuti ei pea Kaarma vallavalitsus kohaseks kriitikat üldplaneeringu metoodika kohta, mis on küll linna omast erinev, planeerides elukeskkonda, mitte maad. Ehk siis planeeringu põhilahendus pole seletatav ruutmeetrite kaudu, vaid kirjelduste abil kavandatud maakasutuse ja ehitustingimuste kohta.

“Hinnang, kuidas üldplaneering mõjutab keskkonda, sh Kuressaare linna, on leitav üldplaneeringule koostatud keskkonnamõjude strateegilisest hinnangust,” juhendavad Ülo Vevers ja Margus Mägi linnavalitsust. Samuti viitavad nad, et eelnõust on leitavad ka viited selle kohta, et Kuressaare suhtes on hoitud väga säästvat joont.

Vevers ja Mägi loodavad, et Kuressaare linnavalitsus ei heida kõrvale seniseid häid suhteid ning alustab pigem konstruktiivset dialoogi, mis tundub praegu olevat katkenud.

Kuressaare linnavalitsus esitas märtsi algul Kaarma vallale ettepaneku üldplaneeringu eelnõu muutmiseks, sest linna hinnangul on planeeringus vasturääkivusi, selle elluviimine tundub ebareaalne ning koostöö linnaga on olnud puudulik.

Vaata ka “Kuressaare peab Kaarma üldplaneeringut ebareaalseks”, Oma Saar, 6. märts 2009.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)