Koolijuht: kehva toidu jutt on jama (39)

Kuressaare vanalinna koolis õppiva lapse vanem väitis kaebuses linnavolikogu sotsiaalkomisjonile ja hariduskomisjonile, et kooli sööklas on toitlustamisega suuri probleeme.

Kooli direktor Sulev Soodla peab kaebust alusetuks: “Meil käib neljal söögivahetunnil söömas keskmiselt 380 last ning neid, kes väidavad, et toit ei kõlba, on kaks-kolm.”

Koos linnaarst Juri Zabellevitšiga vanalinna kooli sööklat külastanud Oma Saare ajakirjanikki ei suutnud lapse-vanema(te) kirjeldatud puudusi leida – ei olnud toit maitsetu ega jahtunud, samuti polnud lastele ette nähtud portsjonid liiga väikesed, toit kuiv ega puudunud ka kaste.

Pikapäevarühma toitlustamise puuduste kohta märgib Soodla, et seda ei olegi koolilõuna raha sisse arvestatud, kuna lapsed ostavad pärast koolitunde puhvetist ise endale meelepärast.

“Mis puutub aga menüüdesse, siis need on üleval kooli kodulehel ning vastavad igati ettekirjutustele,” ütleb koolijuht. Viimast on tunnistanud nii linnaarst, kooliõde kui ka kooliarst.

Kooliõde, kes iga päev kirjutab üles oma tähelepanekud laste toidulaua kohta, on vihikusse märkinud üldjuhul vaid positiivset: “Väga maitsev! Maitsev!”

Nii koolijuht kui ka linnaarst toonitavad, et 7–8 krooni eest päevas ei saa nõuda väga erilist toiduvalikut ning koolilõunast ei tohi mingil juhul kujuneda lapsele päeva peamine toidukord. “Probleem on ka selles, et osa lapsi tuleb kooli hommikusöögita ning kulutab oma raha kohe saiakeste peale, siis ei taha nad ka lõunat süüa,” selgitab Soodla.

Linnavolikogu hariduskomisjon tegi aga koolile tervelt kaheksa ettepanekut. Nii näiteks soovitab komisjon koolisöökla personalil osaleda täiendkoolitusel ja saata sööklasse abistaja/nõustajana ametikooli kutseõpetaja Õile Aavik.

Lisaks arvab komisjon, et valmisportsjonite asemel peaks toit laual olema suurtes kaussides ning koos lastega peab sööma minema ka õpetaja, et tagada viisakas söömiskultuur.

Soodlat paneb osa ettepanekuid imestama. “Meie õpetajad õpetavad lastele viisakat käitumist ja räägivad tervislikust toitumisest,” ütleb ta.

Söökla personali ehk üheksandat aastat koolis toitlustamisega tegeleva OÜ Raareti ametikooli kursustele saatmist peab direktor aga praegu luksuseks. Koolitamata söökla töötajad siiski ei ole, kuna on osalenud mitmetel PRIA pakutud tasuta kursustel.

Mis puutub aga valmisportsude serveerimisse, siis on sellelgi oma proosaline põhjus – vanalinna kooli sööklas pole lihtsalt võimalik suhteliselt väikestele laudadele toidukausse panna ning soovitatud ümberkorralduste tegemiseks peaks juurde tekitama viienda söögivahetunni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 67 korda, sh täna 1)