Kihelkonna kuulsad ooperilauljad tulevad rahvamaja avamisele (2)

Juunis toimuvale pidulikule Kihelkonna rahvamaja avamisele on oodata ka valla kõige kuulsamaid ooperilauljaid – Viini Riigiooperi bassi Ain Angerit ja Rahvusooper Estonia tenorit Andres Kösterit.

Kihelkonna vallavanem Jüri Saar rõhutas, et rahvamaja avamiseni on kaks kuud aega ning kõik võib veel muutuda, kuid oma nõusoleku on kuulsad kihelkondlased üritusel osalemiseks andnud. “Mul on hea meel, et kaks kuulsamat meest meie kutsele positiivselt reageeris,” rõõmustas ta.

Lisaks kuulsatele lauljatele on avamisürituse esialgses kavas ka kohalike lasteaia- ja koolilaste ning vanemate inimeste etteasted ja loomulikult tervitus- ja õnnitluskõned. Saar ütles, et mõttes on olnud küsida, kas kuulsad lauljad laulaksid ka lasteaialastega koos mõne laulu, näiteks “Mutionu”.

Andres Köster avaldas lootust, et Kihelkonnal hakkab pärast rahvamaja avamist toimuma rohkelt kultuurisündmusi ja teatrietendusi, et inimesteni jõuab head ja kvaliteetset meelelahutust. “Kui saaks korraliku klaveri, võiks seal korraldada arvestatavaid kontserte,” avaldas Köster lootust.

Avamisel võib loota, et Estonia tenor esitab kohaletulnuile paar-kolm laulu.
Meenutades oma esinemisi rahvamajas noore poisina, tuli Kösterile meelde, kuidas ta kooli üritusel esitas Chopini “Soovi”. Kihelkonna rahvamaja seostub Kösterile põhiliselt siiski noorusaja meelelahutusega. Ehkki ta on sealsel laval lapsepõlves nii mõnelgi korral laulnud, meenuvad eelkõige iganädalased kinoseansid ja peod.

Vallavanema sõnul on rahvamaja ehitamine graafikus. Ehitaja peaks maja üle andma maikuu viimasel päeval. Rahvamaja avapidu toimub 12. juunil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)