SÜG ja KG vahetasid ajutiselt õpilasi

SÜG ja KG vahetasid ajutiselt õpilasi

KATSEJÄNESED: SÜG-i 10.c klassi õpilane Äret Pea vahetab koha ja õpikud KG 10.c õpilase Elina Kadajaga ning SÜG-i 11.c klassi õpilane Maret Ansperi vahetab koha KG 11.a klassi õpilase Erik Arroga.

Eilsest vahetas kaks Saaremaa ühisgümnaasiumi ja Kuressaare gümnaasiumi õpilast kolmeks päevaks ära koolid ja klassid, kus tarkusi omandada. Tegemist on koolide õpilasesinduste esimese sarnase katsega, mille õnnestumise korral loodetakse õpilasvahetus juba suuremalt ette võtta.

SÜG-i 10.c klassi õpilane Äret Pea ütles enne vahetust, et tema juba põhimõtteliselt teab osa oma uutest klassikaaslastest ning ülearu ärevil ta ettevõtmise pärast ei olnud. 11.c klassi tüdruk Maret Ansperi tunnistas aga, et tema ei ole hetkel kursiski, mis tähega klassi ta täpselt läheb.

Üleeile kesklinnas linnavalitsuse ees neutraalsel pinnal toimunud vahetustseremoonial anti üksteisele üle õpikud ning tunniplaanid. KG õpilastele tuletati meelde, et SÜG-is kehtivad riietusele kindlad reeglid.
SÜG-i huvijuht Triino Lest selgitas, et õpilasvahetuse mõte on, et õpilased saaksid paremini aru, mis ühes ja teises majas toimub, ning et kogemuste kaudu kummutada väärarvamusi.

“Nii on seda kõige mõistlikum teha,” ütles huvijuht. Idee tuli õpilasesinduste poolt ning see on õhus olnud juba aastaid.
Seekord ollakse vahetuses kolm päeva ning esimeste vahetatute näol on tegu omamoodi katsejänestega.

Tulevikus soovitakse vahetusi teha pikemaks ajaks, vähemalt nädalaks. Kui seekord valiti vahetusõpilased esindustest, siis edaspidi on plaanis teha konkurss kõigile õpilastele, kes peaksid siis konkureerimiseks kirjutama näiteks motivatsioonikirjad. Samamoodi loodetakse järgmisel aastal valida klassid, mille õpilasi vahetatakse.

Kui praegusel katseüritusel õpilaste hinded ametlikult hinnetena arvesse ei lähe, siis tulevikus peaks vahetuse ajal toimuma normaalne õppetöö, nii et sellesse ei jää vahetuses oldud aja lünki. See aga vajab õppealajuhatajate tasandil tööd.

Vahetuses oldud aja jooksul peavad õpilased päevikut, märgivad üles, mis on see, mis teises koolis tundub raske, mis tundub parem ja ägedam olevat. Õpetajad koolides olid teadlikud, et paariks päevaks on klassides uued õpilased ning eile pärast esimest vahetuspäeva olid õpilased ettevõtmisest vaimustuses, olles rahul nii õpetajate kui ka kaasõpilaste poolse vastuvõtuga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 78 korda, sh täna 1)