Randvere põlenguohvrite uue maja ehituslepingud sõlmitud

Eile kirjutati Kaarma vallavalitsuses alla lepingud, mille alusel saab Randvere tuleõnnetuses rängalt kannatanud pere juba sel suvel oma uude koju kolida.

“Meile lubati, et lapsed saavad 1. septembril juba uuest kodust kooliteed alustada,” ütles pereema Helle Hollo, lisades, et kuigi varem kaaluti ka teiste firmade pakutud projekte, otsustas pere siiski kivimaja kasuks, vaatamata sellele, et ehitus võtab natuke kauem aega.

“Valiku tegime ise,” kinnitas Hollo, selgitades, et hinnapakkumine oli majadel sama ning nad otsustasid ikkagi kivimaja kasuks.
Tegemist on praktiliselt võtmed-kätte-paketiga, nii et inimesed võivad kohe sisse kolida, ütles Primus Saare juht Toomas Teresk, lisades, et kivimaja suurus on 120 ruutmeetrit, majas on kuus magamistuba, saun ja elutuba. Lisaks sellele on elamus kaasaegne õhkküte ning automaatne tuletõrjesignalisatsioon.

Tereski sõnul on tema selja taha koondunud väga pikk rida ettevõtjaid nii Saaremaalt kui mujalt. “Koos partnerite toetusega on maja maksumus umbes 1 200 000, kuid tegelik väärtus on tunduvalt suurem,” ütles Teresk. Eesti Punase Risti Saaremaa tegevjuhi Laine Kunnberg-Bortnikovi sõnul jääb Punasel Ristil annetatud raha ka maja sisustuse jaoks.

“Varuks jääb veel ligi sadatuhat krooni, mida me saame perega kokkuleppel kasutada uue kodu sisustamiseks,” ütles Kunnberg-Bortnikov, lisades, et Eesti Punase Risti kontole on annetuse teinud 2345 inimest, annetades kokku 1 132 122 krooni.

Kaarma vallavanem Ülo Vevers tänas kõiki annetajaid ja avaldas sügavat tänu Punasele Ristile, kelle vahendusel said inimesed anda oma panuse tuleõnnetuse läbi rängalt kannatada saanud perekond Hollo abistamiseks. “Ma arvan, et tänaseks allakirjutatud dokumentide abil saab pere suvel oma elamisse sisse kolida,” sõnas Vevers.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)