Mihkli talumuuseumis laulsid lapsed regilaule

Mihkli talumuuseumis laulsid lapsed regilaule

SUURE TÕLLU RADADEL: Kahte rühma jagatud lapsed said kordamööda mängida vanu ringmänge ja vaadata vanas rehetoas ekraanil pilte Tõllu Tütarde eestvedaja Silje Vaigu koostatud kokkuvõtvast materjalist “Suure Tõllu radadel”.

Eile Vikil Mihkli talumuuseumis koostöös korraldatud regilaulupäev oli sissejuhatuseks muuseumiaastasse ning pühendatud Saaremaa vägilasele Suur Tõllule ja temaga seotud legendidele.

Muuseumi töötajate ja MTÜ Tõllu Tütred eestvedamisel laulsid Vikil Kihelkonna, Mustjala ja Lümanda kooli 1. ja 2. klassi õpilased ning Kärla kooli 1.–4. klass.

“Alustame täna suvist poolaastat, mis kestab kolletumispäevani, 14. oktoobrini, ja kuna on künnipäev, siis vana kombe kohaselt tuli künniriistad välja tuua ja põllul üks künnivagu ajada. Algab õues õppimise poolaasta – nüüd saab õues joosta, laulda ja õppida,” juhatas päeva sisse Mihkli talumuuseumi juhataja Tiina Ojala.

Mustjala kooli õpetaja, folkloorirühma Sõluk juhendaja Helje Raaper, kellel olid abiks kaasas vanemate klasside õpilased ja kes mudilastele ringmänge korraldas, märkis, et lihavõtete aegu ja künnipäeval pidi endale kindlasti tervist ja õnne kiikuma: “Ja see siin on suurepärane koht! Lapsed tulevad Vikile igal ajal, nad käivad siin ka koos vanematega ja neile meeldib siin.”

Üheskoos lauldi vanu regilaule. Tõllu Tütar Elle Timm jutustas muistendeid ja legende Tõllust, Kärla muusikakooli lapsed Imbi Kolga ja Ülle Vallaste juhendamisel sõrmitsesid kannelt ja puhusid flööti.

Pärast ringmänge ja piltide vaatamist said lapsed mekkida Kihelkonna leivameistri ja Tõllu Tütre Elle Mäe küpsetatud leiba, kooki ja teed kõrvale rüübata.

Kihelkonna vallavanem Jüri Saar, kes parasjagu rahvamaja avamise trükisooje kutseid jagama tuli, kiitis: “Oleme väga uhked selle üle, et Kihelkonna on üks väheseid valdu, mille territooriumil on aktiivselt tegutsev muuseum. Rahvamaja küll veel ei ole, kuid on palju noori, kes tahavad kultuuri edendada.”

Praegu tähistab Tartumaal juubelinädala raames oma 100. aastapäeva Eesti Rahva Muuseum ning tänavu 20. juunil peab oma 50-ndat, juubelisünnipäeva Mihkli talumuuseum.
Eilset üritust toetasid kultuurkapital ja Saaremaa muuseum.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)