Mart Mäeker võitis endist tööandjat ringkonnakohtus (30)

Tallinna ringkonnakohus jättis jõusse halduskohtu otsuse, mis tühistas endisele taimetoodangu inspektsiooni peadirektorile Mart Mäekerile mõistetud distsiplinaarkaristuse.

2007. a 3. detsembri käskkirjaga karistas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder Mäekerit selle eest, et ta ei olnud juurutanud järelevalveasutuse sellist töökorraldust, mis tagaks kontrolli järelevalveametnike tegevuse õiguspärasuse ja objektiivsuse üle. Distsiplinaarkaristuseks määrati üleviimine kahe astme võrra madalamale palgaastmele kuni ühe aastani.

Mäeker vaidlustas karistuse kohtus ning esimese astme kohus tühistas tema viimise madalamale palga-astmele vormi- ja menetlusvigade tõttu. Põllumajandusministeerium kaebas edasi Tallinna ringkonnakohtusse.

Esmaspäeval otsustas ringkonnakohus jätta apellatsioonkaebuse rahuldamata ning halduskohtu otsuse muutmata. Lisaks sellele mõisteti põllumajandusministeeriumilt Mäekeri kasuks välja 8260 krooni menetluskulusid. Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

Mart Mäeker on vaidlustanud ka oma vallandamise taimetoodangu inspektsiooni peadirektori kohalt ja lähiajal peaks ringkonnakohus ka selles osas oma otsuse välja kuulutama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)