Maavalitsus otsib Ruhnu liinile laeva ja lennukit (1)

Saare maavalitsus kuulutas välja riigihanked vedajate leidmiseks Kuressaare–Ruhnu–Pärnu vahelisele lennu- ja laevaliinile 2009. ja 2010. aasta suveperioodiks.

Riigihanked viiakse läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluses. Lennuliinile teenindaja leidmiseks kutsutakse läbirääkimistele AS Avies, AS Pakker Avio, Luftverkehr Friesland Harle Brunzema und Partner KG.

Laevaliini teenindaja leidmiseks on läbirääkimistele kutse saanud OÜ Kihnumadal ja FIE Lauri Kivirai. Neist esimesele kuuluv alus Vesta on varem teinud tšarterreise Pärnu ja Ruhnu vahel, teine aga sõitnud Saaremaa–Ruhnu liinil.

Hankel kvalifitseerumiseks vajalikud dokumendid tuleb esitada vastavalt siis 20. ja 21. aprilliks 2009. Maavalitsus loodab ühenduse käima saada 1. maiks, navigatsioonihooaja alguseks.
Seni vedas reisijaid suvekuudel AS Saaremaa Laevakompanii. Saare maavanem lõpetas senise vedajaga lepingu 19. märtsil seoses vedajapoolse lepingutingimuste olulise rikkumisega.

Saaremaa Laevakompanii tegevdirektor Tõnis Rihvk ütles Kadi raadiole, et ka laevakompanii soovitas maavalitsusele uus konkurss korraldada. “Mis puudutab lepingu lõpetamist, siis kavatseme vaidlustada selle põhjendusliku osa ehk siis lepingu rikkumise. Laevakompanii ei ole kindlasti lepingut rikkunud,” märkis Rihvk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)