Renno Tammleht valiti Hoia Eesti Merd juhatusse (3)

Renno Tammleht valiti Hoia Eesti Merd juhatusse

SELLEL SUVEL SINILIPP SIIN EI LEHVI: MTÜ Hoia Eesti Merd juhatusse valitud Roomassaare sadama direktor Renno Tammleht.

Roomassaare sadama direktor Renno Tammleht valiti taasloodud mittetulundusühingu Hoia Eesti Merd juhatuse liikmeks. MTÜ üks peamisi prioriteete on Eesti randadele ja sadamatele rahvusvahelise kvaliteedimärgi sinilipu taotlemine.

Aastaid on sinilipu kui rahvusvahelise kvaliteedimärgiga tunnustatud nii Roomassaare kui ka Kuressaare jahisadamat. Möödunud aastal otsustas MTÜ Hoia Eesti Merd vanematekogu Eesti randu ja sadamaid sinilipu taotlemiseks mitte esitada.

Põhjuseks toodi MTÜ reorganiseerimine, mille jooksul ei ole võimalik tagada programmi järjepidevat rahastamist ja koordineerimist.
“Möödunud aastal ei antud Eesti vabariigile sinilipu taotlemise õigust. Ka sellel aastal ei tulnud sellest midagi välja, kuna puudus vastav organisatsioon,” rääkis Viinistus taasloodud ühenduse koosolekul osalenud Kuressaare linnavalitsuse keskkonna- ja välisprogrammide spetsialist Karli Valt.

Tänavu heisatakse sinilipp 37 riigi 2535 rannas ja 619 sadamas. Sinilipu liikumises on osalised kõik Balti mere äärsed riigid peale Eesti.
Juhatus tuleb uuesti kokku 4. mail, et valida enda hulgast esimees, kes hakkab teiste ülesannete hulgas ka sinilipuliikumist korraldama.

MTÜ Hoia Eesti Merd juhatuse liige Renno Tammleht märkis ka seda, et mõnedki riigid on loobunud rahvusvahelises konkurentsis osalemast, kuna sinilipu taotlemine on muutunud väga bürokraatlikuks. Tähtis on see, et sadam tagaks meresõitjaile puhta keskkonna ja turvalisuse.
“Kuna Eestis muud varianti praegu ei ole, siis tegin juhatusele ettepaneku püüda 2010. aastaks asjaajamisega niikaugele jõuda, et saaksime taas rahvusvahelist sinilippu taotleda,” rääkis Karli Valt.

Roomassaare sadama direktor Renno Tammleht ütles eile Oma Saarele, et taasloodud ühendusel tuleb ennekõike korda ajada palju tehnilisi asju, siis saab rääkida konkreetsetest plaanidest, sealhulgas ka rahvusvahelisest sinilipuliikumisest Eestis.

Tammlehe sõnul hakkavad Soomes ja Rootsis rahvusvahelise sinilipu asemele tulema rahvuslikud lipud.
“Tuleval aastal taotleme ilmselt veel rahvusvahelist sinilippu, aga vahest on tulevikus mõistlikum luua oma rahvuslik lipp. Seda peab aeg ja meie tegevus näitama,” arutles Renno Tammleht.


Võõrustab kolme regatti

Tänavusest navigatsioonihooajast rääkides tundis sadama direktor Renno Tammleht heameelt, et eeloleval suvel võõrustab Roomassaare jahisadam taas kolme rahvusvahelist regatti.

8.–9. juunil võistlevad Roomassaares Baltic Open Regattal purjetajad, 12.–14. juunil saavad saarlastest purjespordihuvilised siin näha Eesti karikavõistlustel sõitvaid noori ja 13.–14 juulil külastavad Roomassaare sadamat Muhu väina regatil seilajad.

Saaremaa purjetajate jaoks on avavõistluseks 9. mail toimuv Heiti Rebase mälestusregatt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 149 korda, sh täna 1)