Järve kohviku omanik tahab Järvele kunstliku oaasi ehitada

Järve kohviku omanik kavatseb rekonstrueerida kohvikuhoone ja rajada 1,4 ha suurusele maatükile kunstliku oaasi.

“Unistus on suvitusperioodi uute tehnoloogiatega pikendada,” ütles Oma Saarele Järve kohvikuhoone omanik Hendrik Saar. “Tänapäeval on olemas sellised tehnoloogiad, kus kasutades päikest, tuult, õhku ja maad on võimalik praktiliselt tasuta energia kätte saada ja selle arvelt me tahaksime tekitada sinna kunstliku oaasi.”
Järve kohviku juurde kuuluvale 1,4 ha suurusele maatükile kavandatava kunstliku oaasi näol on Saare sõnul tegemist väga novaatorliku asjaga, millesarnast pole veel ei Eestis ega mujal maailmaski. Kartes oma plaane ära sõnuda, ei soovinud arendaja täpsustada, millise turismiatraktsiooniga on täpsemalt tegu.
Hendrik Saar ütles, et investeeringu suuruseks kujuneb umbes 50 miljonit krooni, lähiajal on plaanis ettevõtluse arendamise sihtasutusele toetuse taotlus esitada. “Kuna tegemist on ikkagi kaitsealaga, siis üritame erinevate ministeeriumide ja ametkondadega koostööd teha,” lausus arendaja.
Hiljuti hakkasid Järvel pihta ka vana kohviku sügiseks lõppevad renoveerimistööd, mille tulemusel tuleb hoone esimesele korrusele suvekohvik ja teisele korrusele neli üürikorterit.
Kaarma valla ehituse peaspetsialist Peeter Arikas ütles, et Kaarma vallavalitsus ei ole oaasi rajamise plaanist veel midagi kuulnud, küll aga keeldus vald esimese hooga väljastamast kohviku renoveerimiseks ehitusluba, kuna arendaja eskiis ei võimalda aru saada plaanitava hoone välimusest ega selle sobivusest keskkonda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)