Volikogus asuti suurkoole soosivat rahastamismudelit murdma (30)

Volikogus asuti suurkoole soosivat rahastamismudelit murdma

Piret Pihel (paremal) tegi volikogus ettepaneku muuta Kuressaares 12 aastat kasutusel olnud üldhariduse rahastamismudelit.

Kuressaare linnavolikogu üleeile toimunud erakorralisel istungil tegi hariduskomisjoni esimees Piret Pihel ettepaneku muuta Kuressaares 12 aastat kasutusel olnud üldhariduse rahastamismudelit.

Piret Piheli sõnul ei arvesta Kuressaare linnas juba 1996. aastast kehtiv üldhariduse rahastamismudel, mille alusel jaotatakse riigieelarvest munitsipaalkoolidele eraldatavad haridussummad, üldriiklikku rahastamismudelit.

Tagajärjeks on, jätkas hariduskomisjoni esimees, et 12 aastat on Kuressaare suuremad koolid olnud rahastamisel paremas olukorras.
Oma sõnade kinnituseks tõi Pihel veidi statistikat. Praegu linnas kehtiva rahastamismudeli järgi võidab kõige enam (ühtekokku 881 000 krooni) Kuressaare gümnaasium, kuid kasu lõikavad ka Saaremaa ühisgümnaasium ja Kuressaare põhikool (vastavalt 437 000 ja 114 000 kr). Kõige enam kaotavad aga Kuressaare vanalinna kool (miinus 1 001 800 kr) ja täiskasvanute gümnaasium (miinus 430 000 kr).

Piret Pihel ütles, et hariduskomisjonis on seda teemat arutatud ning on jõutud kokkuleppele teha linnavalitsusele ettepanek spetsiaalse töörühma moodustamiseks, mille eesmärk oleks välja töötada praegusest õiglasem üldhariduse rahastamise mudel.

Samas rõhutas hariduskomisjoni esimees, et kõnealuse töörühma liikmed peaksid antud küsimuses olema kompetentsed ja võimalikult erapooletud.
“Seepärast teen ettepaneku, et selle komisjoni koosseisu ei lülitataks neid koolijuhte, kes on praegu Kuressaare linnas olulistel ametikohtadel,” märkis Pihel, lisades, et eelkõige peab ta silmas linnavolikogu esimeest ja Kuressaare gümnaasiumi direktorit Toomas Takkist ning volikogu rahanduskomisjoni esimeest ja Saaremaa ühisgümnaasiumi direktorit Viljar Arot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)