Saarlased rahakulutamisel üsna kokkuhoidlikud (1)

Linnad ja vallad on kulutanud nii, nagu majanduslangusest poleks lõhnagi, kirjutab eilne Päevaleht. Välja on toodud võrdlusandmed selle kohta, kui palju on omavalitsustes laekunud tulusid ja millised on kulud.

Analüüsist selgub, et kokku on omavalitsused kulutanud raha 300 miljonit krooni rohkem, kui raha eelarvetesse saadud. Seega võib kokkuvõttes öelda, et käesoleva aasta kahel esimesel kuul on elatud eelmisel aastal kogutud reservi arvel.

Kui aasta algul oli omavalitsuste pangakontodel kokku 360 miljonit krooni, siis märtsi alguseks oli see summa vaid 72 miljonit. Saame teada ka seda, kus elavad Eestimaal need inimesed, kes oskavad raskel ajal teha kiireid otsuseid ja kogutud reservidega hoolikamalt ümber käia. Ehk siis tegemist on nende maakondadega, kus tulude-kulude saldo on positiivne.

Selline rahvas elab peamiselt Ida- ja Lõuna-Eestis, mis tähendab, et reserve on vähem kulutatud Ida-Viru, Jõgeva, Võru, Valga ja Põlva maakonnas. Peale nende saab kokkuhoidlike inimeste üle uhkust tunda ka Saare maakond.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)