Metssiga toimus uues kuues

Metssiga toimus uues kuues

RÄNNAKUL: Saaremaa Kaitseliidu maleva võistkonnad võtsid punktide läbimist kui rännakut.

Laupäeval Karujärve ümbruses 16. korda toimunud traditsiooniline Metssiga 2009 pakkus võistlusrõõmu kõigile alates maailmameistritest kuni kaitseliitlasteni välja. Kohal olid ka võistlejad Soomest ja Lätist.

Saaremaa Orienteerumisklubi oli otsustanud sel aastal korraldada võistluse rogainis. Selles võistlustüübis läksid rajale kahe- ja kolmeliikmelised võistkonnad, et viietunnise kontrollajaga läbida maastikule märgitud 30 kontrollpunktist nii paljud kui võimalik.

Kaugemad punktid asetsesid sellal, kui start ja finiš anti Karjärve tervisekeskuse juures, koguni Sauvere mägedes. Mait Must Saaremaa Orienteerumisklubist ütles, et kogenud orienteerujate arvates tuli kõigi punktide läbimiseks ratsionaalseimal marsruudil läbida ligi 40 kilomeetrit.

Kõik punktid suutsid ajalimiidi sees läbida neli võistkonda. Kiiremad olid Silver Eensaar ja Rain Eensaar ajaga 3 tundi 25 minutit ja 46 sekundit. Teiseks tulid ligi 10 minutit kehvema ajaga Rene Ottesson, Armo Hiie, Raul Hindov ning kolmandaks võitjatele ligi 50 minutit kaotanud Olav Karu, Ulvar Pavlov, Aleksander Pritsik. Nendest viimane on muuhulgas ka rogaini 2008. aasta maailmameister klassis HH40. Kõik 30 punkti suutsid läbida ka veel Espar Samblik, Urmas Samblik ja Heigo Põld, kuid nende aeg oli võitjast juba tund ja 10 minutit halvem.

Naistest olid parimad Ene Sulg ja Mariann Sulg, kes läbisid kontrollpunkte 81 punkti väärtuses ning lõpetasid ajaga 4 tundi 39 minutit ja kuus sekundit.
Mait Must luges võistluse kordaläinuks ning avaldas lootust, et järgmisel aastal korraldatakse Metssiga jällegi rogainis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)