Nael: Kuressaare hakid võtavad kasutusele inimesepeletajad

Nael: Kuressaare hakid võtavad kasutusele inimesepeletajad

INIMESEPELETAJA: Kohalik hakk demonstreerib inimesepeletajat.

Järgmise nädala algusest lubavad Kuressaares elutsevad hakid kasutusele võtta vahendid inimeste peletamiseks põliselt neile kuuluvatelt aladelt, iseäranis Torni tänavalt ja linnapargist.

Eile Kauba tänaval kasvava looduskaitsealuse musta männi otsa kogunenud hakid otsustasid, et nii need asjad enam kesta ei saa ning inimesed tuleb tänavatelt ja puude alt minema saada.

“Me pasandasime hommikust õhtuni, kraaksusime vahetpidamata, kuid inimesed ei kadunud kuhugi,” ütles kohalik hakk. “Selle asemel ronisid nad hoopis oma masinatega puude otsa ning riputasid sinna karda! Oleks siis veel, et jõulud, aga mingid munadepühad!”

Hakkide lemmikpuude otsa (kus neil on muide põhiseaduse järgi täielik õigus viibida) riputatud pöörlevatel helkuritel ei olnud kogunemisele tulnud hakkide sõnul mingit mõju. Osa hakke uudistas vidinaid eemalt, kuid enamik otsustas oma väljaheitmisprotseduurid edaspidi sooritada madalamatelt okstelt. “Nii jõuab inimesteni värskem kraam,” märkis kohalik hakk.

Hakkide kogunemisel otsustati, et inimeste peletamiseks võetakse kasutusele inimesesuurused helkivad klemmid, mis riputatakse kõikide puude, postide ja traatide otsa nii, et need ulatuvad täpselt maani.

Klemmid saadakse tasuta maailmakuulsast klemmivabrikust, kelle omanikele lihtsalt meeldib asju tasuta ära anda. Idee järgi peaksid helkivad klemmid inimesi häirima, tõmbama nende tähelepanu ning ärritama neid seni, kuni inimesed enam tänavatel liikuda ei taha.

Tänavatel, mille ääres ei ole poste, hakkavad hakid suuremate seltskondadena ringi lendama, hoides suuri helkivaid latakaid noka või küüniste vahel. Samal ajal üritatakse tabada võimalikult palju all liikuvaid inimesi ja esemeid oma väljaheidetega.

Torni tänava puud on hakkide sõnul nende nii-öelda privaatne ruum, kus iga hakk saab tegeleda oma eraasjadega. Emashakid käivad seal end ilusaks tegemas ja kulme kitkumas, isashakid aga räbisevad spordijuttu ning tühjendavad soolestikku.

Mõned tagurlikumad hakid arvasid, et võib-olla võiks ka inimestel olla õigus tänavatel liikuda, kuid nemadki olid veendunud, et hetkest, mil inimesed oma helkuritega puude otsa pürgisid, on rikutud hakkide õigus privaatsusele.

Ühe konservatiivse kohaliku haki sõnul võiks inimesepeletajad tänavatele panemata jätta, kuid kättemaksuks tuleks iga kuressaarlase kodusesse WC-sse midagi ärritavat viia. Kuna ta ei suutnud välja mõelda, mis see olla võiks, pakuti, et just tema võiks see ärritav vidin olla, sest on oma mölaga kõik juba ära tüüdanud.

Kui inimesepeletamise projekt õnnestub, siis võib hakkide sõnul neid kogemusi mujalegi ja muudel eesmärkidel eksportida. Üks mõte on pakkuda inimesepeletajaid linnadesse, kus ollakse hädas tänavakuritegevusega. Kui kõik inimesed on ära peletatud, siis pole ju ka ohvreid ega kurikaelu liikumas.

Teine mõte oli võtta inimesepeletajad kasutusele Kuivastu ja Virtsu sadamas traditsiooniliste tipptundide ajal, et vähendada järjekordi ja inimeste tunglemist näiteks jaanipäeva, Õlletoobri ja Saaremaa ralli ajal.
Kohaliku haki sõnul ei pea inimesed kartma, et helkivad lapakad nende elule ja tervisele ohtlikud oleksid. “Vähemalt seni, kuni inimesed kodudes püsivad ja ei tule meid tänavale segama,” kinnitas kohalik hakk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)