Kohalikel müüjatel peaks mune jätkuma

Neljapäeval jõudsid Oma Saareni paanikateated, nagu oleks kohalikes kauplustes munad otsas ning inimesed ei teadvat, kust võtta värvimiseks mune.

Kiire telefonikõne paarile kohalikule müüjale selgitas, et paanikaks põhjust pole – nii Saaremaa tarbijate ühistu kauplustes kui ka Makroses mune jaguvat, ja kui mitte valgeid, siis pruune ikka.

Toomas Ringvee Makrosest ütles neljapäeval, et praegu ostab iga klient 2–3 pakki mune, tavaliselt aga ostab iga kümnes. Munade müük on enne pühi kolmekordistunud. “Munad on olemas, paanikaks põhjust pole,” kinnitas Ringvee. “Ja kui valged otsa saavad, siis pruune on igal juhul.” Nii et kellel enne reedet munad ostmata jäid, peaksid saama neid veel tänagi osta.

Sama öeldi ka STÜ-st. Neljapäeva õhtul oli valgeid mune veel kesklinnas Rae poes, 30 kaupa pakitult. Pruune mune oli aga kõikjal ning ettevõte kinnitas, et neid peaks kindlasti jaguma. “Et kõik munad otsa saaksid, peaksid kõik kliendid munade söömist mitmekordistama,” ütles Tiit Saaremäel. Ka STÜ kauplused on pühade ajal avatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)