Tänak jäi Portugali ralliga rahule

Tänak jäi Portugali ralliga rahule

SAARLANE PORTUGALIS: Ott Tänak kihutamas Portugali MM-rallil, mille tulemusega jäi rahule nii sõitja ise kui ka tema juhendaja.

Eelmisel nädalal Portugalis elu esimesel MM-rallil osalenud autoralli valitsev Eesti meister Ott Tänak näitas koos kaardilugeja Kristo Kraagiga oma võistlusautol Subaru Impreza WRX stabiilset esitust ja kiiret sõitu. Tagatipuks suudeti laupäevasel viimasel kiiruskatsel välja sõita N-rühma parim aeg, mille üle võib noor Kärla piloot erilist uhkust tunda.

Tegemist on Eesti autospordi ajaloos esimese võistlejaga, kes elu esimesel MM-rallil sõidab välja masinaklassi kiireima aja ning lõpetab ühtlasi võistluse absoluutses paremikus.

“Mul on hea meel, et suutsime Portugali ralli lõpetada ning seda konkurentsivõimeliste aegadega, võrreldes pilootidega, kellel on juba suur kogemus autoralli MM-võistlustelt,” märkis Tänak, nentides siiski, et kõige keerulisem oli harjuda tolmuga, mis tekitas valusa ajakaotuse just siis, kui oli eessõitjale järele jõutud, ning tuli nende tolmupilves teel püsida.

“Seetõttu vigastasime ka reedel toimunud ralli kuuendal kiiruskatsel oma Subaru Impreza roolivõimu. Õnneks olid tekkinud probleemid väikesed ning suutsime laupäeval jätkata heas tempos ja võita seejuures ka päeva viimase kiiruskatse.

Kokkuvõttes jäin sõidetud ralli ja saadud kogemusega väga rahule,” ütles eelmisel aastal ka koduse Saaremaa ralli võitnud piloot.
“Selge, et me ei andnud endast ka maksimumi, sest meie jaoks oli oluline keerulistel mägiteedel toimunud võistlus lõpetada,” sõnas Subaru Autospiritisti värves sõitev Ott Tänak.

Noore saarlase mentor, Eesti läbi aegade edukaim rallisõitja Markko Märtin tunnistas, et Tänaku etteasted Portugalis annavad julgust otsuste tegemiseks tema karjääri edasisel planeerimisel ja talle soovituste jagamisel. Ott Tänak – Kristo Kraag lõpetasid autoralli Portugali MM-etapi N-rühmas üheksanda ja absoluutarvestuses kahekümnendana.Kihutab ka eestis

“Portugali võistlusega sai päris palju raha kulutatud, nüüd tuleb võimalused uuesti üle vaadata ja mõelda, kuidas raha juurde hankida,” rääkis Portugalist naasnud Tänak ajalehele Postimees. “Kindlat plaani pole me tulevikuks veel teinud, ent mõnel suuremal rallil tahaks ikka osaleda.”

Tänaku sõnul pole veel otsustatud, kas selleks saab mõni hooaja teise poole MM-etapp või IRC-sarja kuuluv kihutamine. “Anname endast parima ja pingutame maksimaalselt, et tehtav töö viiks selleni, et saaksime stabiilselt ja korralikult sõita,” teatas 21-aastane rallimees.

Seniks kuni suurtel rallidel osalemiseks raha otsitakse, püüab Tänak säilitada sõidutunnet kodustel võistlustel. Ta avaldas lootust, et saab osaleda mai esimestel päevadel toimuval Tallinna rallil. Võimatu pole ka kihutamine mai keskel Lätis toimuval võistlusel.

“Siinsed sprintrallid aitavad teravust säilitada. Iga sekund on kaalul, algusest lõpuni tuleb maksimaalselt pingutada. Ainult MM-idel tempot sättides võib teravus kaduda,” arvas Tänak.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)