Saarlased tunnevad projektide kirjutamise vastu huvi

Kaks päeva istusid 27 Saare maakonna talunikku, väikeettevõtjat ja ettevõtlusega alustajat Elektrumi ärimaja seminariruumis Saarte koostöökogu korraldatud koolitusel saamaks juhiseid projektipõhiste tegevuste planeerimiseks ja elluviimiseks.

Saarlastele jagasid õpetussõnu Astrid Org ja Ivika Nõgel MTÜ-st Partnerlus (Lõuna-Eesti).

Leader-programmi toetusel toimunud koolitusel andsid juhendajad esmaspäeval huvilistele ülevaate projektipõhisest tegevusest, analüüsides, kas tegu on eesmärgi või vahendiga. Kursuslased nuputasid projekti idee kallal, täpsustasid tegevust ja tulemusi, panid pead tööle riskianalüüsi tehes.

Teisel päeval prooviti koostada projekti eelarvet, hinnati projektitaotlusi, rakendati oskusi seirekski, tagamaks projektile head tulemust.
Koolitaja Ivika Nõgel ütles Oma Saarele, et inimeste huvi ettevõtlusega tegelemise vastu on hüppeliselt kasvanud.

Koolitaja tundis heameelt, et kuus töögruppi tegid kaks päeva tõhusat tööd. Kõik jõudsid reaalsete projektikavanditeni. Kui suur osa õppuritest konkreetsete tulemusteni jõuab, seda ei riskinud koolitaja prognoosida. Oma osa projektipõhise tegevuse planeerimisel on ka finantsidel.

“Sageli saab takistuseks kaasfinantseeringuks puuduv raha. Korraliku projekti kokkupanek nõuab suurt eeltööd, milleks on vaja kaasata ka partnereid. Üksinda kogu ettevõtmisega tegelema hakata on üsnagi suur risk. Kui asi on kogukonna projektides, siis tuleb seda kindlasti koos teha,” hindas koolitaja ettevõtmisega tegelemist.

Koolituse põhieesmärk on maaelu edendamine. Seekordsel kahepäevasel koolitusel oli osalejaid kümnest maakonna omavalitsusest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)