Staažikas kultuurijuht Tiiu Villsaar loobub ametist (16)

Staažikas kultuurijuht Tiiu Villsaar loobub ametist

KÜSITLEJAROLLIS: Veebruaris Kuressaare kultuurikeskuses toimunud autogrammiõhtul usutles Tiiu Villsaar raadiomees Tõnis Kipperit, kes varasematel sarnastel üritustel ise huvitavaid inimesi küsitlenud.

Ligi 20 aastat Kuressaares rahvakultuuri vedanud Tiiu Villsaar lahkub ametist, kuna ei soostunud linnavalitsuse pakutud palga alandamise kokkulepet sõlmima.

“Mingit organisatsioonisisest vastuseisu, probleeme meil pole, ajendiks otsuse tegemisel võis pigem olla linnavalitsuse käskkiri palgamuutustest, mille suhtes on kõigil allasutuste töötajatel täielik õigus reageerida,” sõnas Villsaare ülemus, Kuressaare Kultuurivara juht Villu Veski.
Nii Veski kui Villsaar kinnitasid Oma Saarele, et palga alandamine pole töölt lahkumiseks siiski ainus põhjus.

“Tiiu Villsaar ei kirjutanud alla linnavalitsuse poolt saadetud palgamäärade alandamisettepanekule,” ütles Veski. “Seega ei vabasta keegi Villsaart töölt, küll aga on välja töötatud reglemendid selliste juhtude puhuks.”
Villu Veski sõnul on Tiiu Villsaare lahkumine tema pikaajalisem otsus ja kogemustega inimesena on ta endale valmis vaadanud ka järglase rahvakultuuri juhtimisel.

“Maris Rebel on võimekas Kultuurivara töötaja, kes septembris naaseb lapsepuhkuselt tööle ja jätkab rahvakultuurijuhina,” ütles Veski. “Kuressaare kultuurirahvas on temaga juba ammu ka tuttav.”

Villsaare sõnul kavatseb ta aga lõpuni vedada tänavuse laulupeo vankrit ja enne töölt ei lahku. 25. laulu- ja tantsupidu toimub Tallinnas 2.–5.juulini. “Laulupidu on minu kirg ja sellest ma ei loobu,” kinnitas Villsaar.
Tiiu Villsaar on üks teenekamaid kultuuritöötajaid Kuressaares, kellel 24. aprillil täitub kultuurialal töötamisest 20 aastat.

“Kas võiks olla Kuressaare linna allasutuste 700 töötaja hulgas veel keegi, kes on nii kaua ja hästi oma alaga tegelenud ja selle välja arendanud?” küsis Veski. Villsaare kogemusi, korrektsust ja pikemaajalist visiooni, kuidas rahvakultuuri Kuressaares arendada, oleks tema sõnul raske üle hinnata: Kultuurivara on saanud katusorganisatsiooniks rahvakultuurikollektiividele, mille liikmete arv on ligi 600.

“Kultuurivara töötajad ajavad ikka ühte ja sama asja, seega on kokkulepped saavutatud ka selles osas, et Tiiu Villsaar on nõus jätkama projektide läbiviijana ja igati nõu ja jõuga abistama,” lausus Villu Veski.
Tema sõnul on Tiiu Villsaar ainus, kes on seni seoses palgamuutustega avaldanud soovi mitte jätkata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 165 korda, sh täna 1)