Kuressaare astus viimase sammu omandireformi lõpetamiseks

Kuressaare linnavalitsus võttis eile vastu viimased õigusaktid, millega määrati kompensatsioon mittetagastatavate maade eest ja astus sellega viimase sammu omandireformi lõpetamise teel.

“Linnavalitsus võttis täna vastu tõepoolest viimase korralduse seoses õigusvastaselt võõrandatud varadega,” ütles Oma Saarele Kuressaare maanõunik Ruth Kalamees.

Tema sõnul võib aga omandireformi lõpetamisest Kuressaares rääkida pärast seda, kui õigusaktide vaidlustamise aeg on läbi ja kõik kanded kinnistusraamatusse tehtud.

“Võib juhtuda, et tuleb teha mõned korraldused kompenseerimise menetluse lõpetamiseks, sest kompensatsioonid on välja võtmata,” lisas Ruth Kalamees.

Kuressaare sai omandireformi lõpetamisel n-ö üle koera saba pärast aastaid kestnud kohtuvaidlusi Lossi tn 3 hoone seitsme pärijaga.
Majaaluse maa tagastamise ja mittetagastatava maa kompenseerimisega alustas linnavalitsus pärast seda, kui eelmise aasta detsembris oli pärijate ja maavalitsuse vahel kohtus sõlmitud kokkulepe.

“Kõik vaidlused on vaieldud ja Lossi tn 3 õigustatud subjektid on ka Saare maavalitsusega kokkuleppele saanud Lossi tn 1 ja Lossi tn 3 hoonete piiride kulgemises,” kinnitas Kalamees. Kohtuvaidlus käis põhjusel, et osa Lossi 3 endisest kinnistust kasutab kõrvalasuv maavalitsus oma tarbeks.

Kokkuleppe kohaselt jäi kaks vaidlusalust ruumi Lossi tn 1 kinnistu juurde, kuid Lossi 3 pärijad saavad neid ka edaspidi maavalitsuse käest rentida.
Kui palju makstakse pärijatele kompensatsiooni mittetagastatava maa eest, linnavalitsus ei avalikusta. “Kompensatsiooni maksab subjektidele riik vastavalt korrale. Omavalitsuse kohustus on kompensatsioonisumma määrata ja kinnitada,” sõnas Ruth Kalamees.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)