Korterihinnad Kuressaares üle veerandi võrra langenud

Kuressaares on korterihinnad langenud veidi enam kui veerandi võrra (27%), ostu-müügitehingute arv on aga viimase kolme aasta tippajaga võrreldes vähenenud kuus korda.

Kuressaares sooritati viimase kolme aasta jooksul korteritega kõige enam ostu-müügitehinguid möödunud aasta veebruaris – 36. Käesoleva aasta märtsis oli tehingute arv kahanenud kuueni ehk 84% võrra.

Samas on korteriomandi pakkumiste arv Kuressaares viimase kolme aasta perioodi tippajaga (üle 200 korteri 2008. a veebruaris), langenud vaid umbes viiendiku võrra.

Korteri ruutmeetri keskmine hind oli samal perioodil (s.o viimased kolm aastat) Kuressaares kõige kõrgem 2008. aasta mais, ulatudes üle 18 000 krooni ruutmeetri kohta. 2009. aasta märtsis oli Kuressaare korteri ruutmeetri hind langenud aga 13 000 krooni piirimaile.

Siiski – kuna märtsis sõlmitud korteritehingute arv oli Kuressaares väga väike (6), pole siinne korteri ruutmeetri tegelik hind asjatundjate arvates eriti usaldusväärne.

Kui aga võrrelda Saaremaa pealinna praegusi korterihindu korterite hinnatasemega Eesti mõnes teises väikelinnas, kus tehingute arv oli enam-vähem sama, on Kuressaare küllaltki kallis koht. Nii näiteks oli Rakveres märtsis korteri ruutmeetri keskmine hind 5500 krooni, Võrus ligi 8000 krooni ja Haapsalus (2009. a veebruari andmed) ligi 7000 krooni ning Valgas isegi ligi 4000 krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)