Maavalitsus paneks politseinikud pileteid kontrollima (11)

Saare maavalitsus kavatseb kasutada liinibussides tõhusamaks piletikontrolliks politsei ja piirivalve abi, kuid Kuressaare politseijuhi sõnul sellist ülesanne nende tegevuskavas pole.

Maavanem Toomas Kasemaa ütles, et Mandri-Eesti maakondade kogemus on näidanud, et reisijapiletite kontrollisüsteemi tõhustamine on bussiliinidel kaasa toonud piletite läbimüügi suurenemise.

“Kui süsteem on paigas, võib sellest täpsemalt rääkida,” sõnas Kasemaa, kelle sõnul pole välistatud, et uue süsteemi elluviimisel hakatakse kasutama piirivalve- ja politseijõudude abi. Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik ütles, et politsei esmane ülesanne on oma tegevusega õnnetuste tagajärjel saabuvate võimalikult paljude surmade ärahoidmine.

“Järgneva sammuna lähtume konkreetsetest tegevustest, mis sisalduvad meie tegevuskavas. Piletita reisijate kontrollimist meie tegevuskavas ei ole,” kinnitas Aare Allik. Tema sõnul saaks politsei sellega tegeleda vaid siis, kui selleks ressursse jätkuks. “Aga praeguses seisus me küll selleks võimalust ei näe,” lausus Allik.

Kasemaa tõi näiteks Järvamaa, kus sealne ühistranspordikeskus paigaldas liinibussidesse valvekaamerad. “Tulemuseks oli, et bussipiletite läbimüük kasvas keskmiselt 25 protsendi võrra,” rääkis Kasemaa ja lisas, et tõenäoliselt annab piletikontrolli tõhustamine ka Saaremaal enam-vähem sama tulemuse.

“Ka meil on ju inimesed sageli väitnud, et reisijaid bussiliinidel jagub, mida piletite läbimüügi statistika kahjuks aga ei kinnita,” lausus maavanem. “Selle alusel võib järeldada, et reisijal on kuidagi õnnestunud ilma piletita bussi pääseda või pole bussijuht reisijale sõidupiletit lihtsalt andnud.”

Urmas Kiil, Andres Sepp

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)