Riik eraldas raha Põhjabastioni väravakäigu remondiks

Kultuuriministeerium eraldas Kuressaare lossivalli talvel varisenud Põhjabastioni väravakäigu võlvi remondiks küsitud 122 000 krooni.

“Kultuuriministeerium õnneks mõistis, et see on meile eluliselt vajalik juurdepääsutee, ja tuli kohe selle asjaga kaasa,” ütles Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa, kelle sõnul lootis muuseum avarii algul likvideerida Kuressaare linna iga-aastase toetusega, mida tänavu aga raskele majanduslikule olukorrale viidates ei eraldatud.

Leping tööde teostaja OÜ-ga Rändmeister on sõlmitud ja remont hakkab pihta esmaspäeval, ütles Oma Saarele Endel Püüa, kelle sõnul peab väravakäigu taastamine lepingu järgi lõppema 22. maiks.

Remondi käigus võetakse lahti ja taastatakse võlvi kahjustatud kohad, täidetakse vuugid ja kinnitatakse väiksemamahulised varingud. Samuti paigaldatakse võlvi peale niiskustõke.

Jaanuari lõpus langes tunneli laest alla umbes meetrilaiuse augu jagu krohvi ja võlvikive ning läbikäik tunnelist suleti. Arvatavasti põhjustas varisemise külma, niiskuse ja sooja koostoime. Käigu osa, kust kivid alla kukkusid, ei ole varem restaureeritud.

Kuressaare kindluse Põhjabastioni sissepääsutunneli jaanuaris varisenud lae restaureerimiseks kulub tehnilise uuringu järgi 144 209 krooni, millest 122 000 krooni tuleb kultuuriministeeriumilt ja ülejäänu muuseumi omavahenditest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)