Kuressaare soovib osaleda parkide arendamise projektis

Kuressaare linn on teinud taotluse osaleda ajalooliste parkide haldamise ja arendamise projektis koostöös teiste Eesti ja Soome linnadega.

Kui Kuressaare projekti kaasatakse, ootab linna parki ees puiste dendroloogiline hinnang ning surevate puude väljavahetamine.

Linna välissuhete nõunik Ingrid Tilts rääkis, et tegemist on Turu ülikooli täiendkoolituskeskuse algatatud projektiga, mis tegeleb just vanade parkide dendroloogilise seisundi uurimisega. “Me tahame partnerina projektiga liituda ja selle raames ära teha linnapargi puiste dendroloogilise hindamise ja uuenduskava,” rääkis Tilts.

Eelmisel aastal tehti linnapargile küll dendroloogiline inventuur, selgitati, millised puud ja põõsad pargis kasvavad, kuid millises seisundis nad on, ei ole uuritud. Linn nägi nüüd ühisprojektis võimalust seda teha, sest üksi kujuneks ettevõtmine kordades kallimaks. Samas ei ole veel teada, kui palju partnereid Soomest ja Eestist projektis osalema hakkab.

Projekti käimaminemise tähtaeg sõltub samuti sellest, kuidas taotluste hindamise protseduurid toimuvad. Tilts avaldas lootust, et sügiseks peaks teada olema, kas konkreetne projekt kiidetakse heaks või mitte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 10 korda, sh täna 1)