Kure sai ajaloolise võidu (15)

Kure sai ajaloolise võidu

Saarlaste jalgpalliklubi alistas laupäeval Eesti jalgpalli meistriliigas 1 : 0 Tallinna FC Flora. See on klubi ajaloos esmakordne, kui sellise kaliibriga meeskonnalt võit suudeti võtta. Võidu toonud värava autoriks oli Martti Pukk.

Eelmises Eesti jalgpalli meistriliiga voorus Sillamäe Kalevi alistamisega kõneainet pakkunud saarlaste meeskond lõhkas laupäeval Tallinnas järgmise üllatuspommi. Meistritiitlit jahtiv Tallinna FC Flora alistati Martti Puki väravaga 1 : 0.

Üllatus sündis mängu 16. minutil, kui kõrge palli omaks võtnud saarlaste hiidlasest ründaja Martti Pukk suutis lahendada 1-1 olukorra ja palli Flora väravasuul seisnud saarlase Mihkel Aksalu selja taha lüüa. Rohkem selles mängus väravaid ei löödud ning klubi kodulehe andmetel oli see esimene kord klubi ajaloos, kui võideti n-ö suure kolmiku (Levadia, Trans, Flora) meeskonda.

Kuressaare peatreener Jan Važinski ei pidanud tulemust väga suureks üllatuspommiks ning märkis, et see on suure töö loogiline jätk.
“Ei saa öelda, et see on täiesti ootamatu. Kindlasti on üllatus, aga ütleme, et kui meeskond järjest võidab Sillamäed üks null ja Florat üks null, ei saa öelda, et see on kogemata. Seljataga on palju tööd,” arvas Važinski.

Meeskonna väravavaht Roland Kütt lisas Vikerraadiole intervjuud andes, et meeskonna edu aluseks on see, et distsipliin on paigas ja see on suure töö tulemus.

Taktika töötab

Olgugi et eeldatavalt alustas Flora mängu ründavamalt, suutsid just saarlased oma võimaluse ära lüüa. Pärast väravat ei suutnud florakad tõsisest ehmatusest pikka aega toibuda.

Uue hoo leidis Flora alles pärast vaheaega, kui arvatavasti treeneri kõva häält kuulda saanud tallinlased saarlaste värava oma rünnakutega tugeva surve alla panid, kuid Roland Küti kaitstud värava lukku lahti muukida ei suudetud.

Hea võimalus eduseisu suurendada oli ka esimese värava autoril, kuid teist korda Aksalu vastu 1-1 olukorda enda kasuks Pukk pöörata ei suutnud ning nii ilutses lõpuvile kõlades tablool 1 : 0 saarlaste kasuks.
FC Kuressaare peatreener Jan Važinski kiitis oma hoolealuste mängutahet: “Motivatsioon on väga suur. Poisid tahavad mängida, armastavad jalgpalli ja meistriliiga on neile suur motivatsioon. Eriti kui mängitakse Flora vastu ja koondise treener vaatab.”

Vastuseks neile, kes kipuvad arvama, et Kuressaare saab oma võidud kaitsvast mängustiilist lähtudes suures osas tänu juhusele, ütles treener, et selline mängude käik on suhteliselt loogiline. “Nõrgemad meeskonnad peavadki mängima teadmisega, et kaitse on kindel, mängides kontrarünnakute ja standardolukordade peale. Me otsime üksikuid rünnakuid ega saa nii palju aega domineerida,” selgitas treener.

Flora peatreener Tarmo Rüütli kurtis Õhtulehele antud usutluses, et FC Kuressaaret alahinnati. “Jätan selle siseanalüüsi teemaks, aga iga mees, kes väljakul käis, pidanuks endast palju rohkem andma,” märkis Rüütli. Postimehele lisas treener, et samuti jäeti paljud võimalused kasutamata.

Läheb raskeks

Võiduga Flora üle tõusis Kuressaare tabelis kuuendale positsioonile, omades võrdselt seitset punkti Nõmme Kaljuga. Kuressaarest tahapoole jääb ka tema järgmine vastane Tallinna Kalev, kellega kohtutakse laupäeval võõral väljakul.
Kuressaare treeneri sõnul läheb nüüd edasi vaid raskemaks, kuna vastu astuvad Kuressaarega eeldatavalt võrdsed meeskonnad.

“Iga kord, iga mäng läheb raskemaks. Me võtsime need punktid, mida ei saanud planeerida. Aga nüüd tulevad vastased, kus meil oli planeeritud, et tahame seal võitlust ja punktid võtta,” märkis treener ning jätkas: “Kalev eile kaotas, nendel on sama eesmärk ja ma arvan, et järgmine mäng tuleb kindlasti veel raskem. Võrdsete heitlus tuleb kompromissitu.”

Tänu heale mängule Flora vastu nimetati pärast igat meistriliiga vooru koostatavasse sümboolsesse koondisesse koguni neli FC Kuressaare liiget.

Koondise väravas seisab nüüd juba 281 minutit järjest puuri puhta hoidnud Roland Kütt, keskkaitses mängib Argo Aava, ründes Martti Pukk ning treeneripingil juba teist vooru järjest Jan Važinski.

Raul Vinni, Sergo Selder


FC Kuressaare – Tallinna FC Flora 1 : 0

16. Martti Pukk
FC Kuressaare: 1-Roland Kütt, 15-Urmas Rajaver (66. 6-Pelle Pohlak), 4-Märt Kluge (hoiatus 24’), 8-Kalle Lepp, 25-Sander Viira, 22-Taavi Azarov, 18-Rene Aljas, 5-Argo Aava, 14-Endrik Jäger, 9-Martti Pukk (77. 3-Jaanis Kriska), 11-Reijo Kuusik (61. 2-Dmitri Skiperski).
Varus: 30-Gustav Kotkas, 2-Dmitri Skiperski, 23-Amor Luup, 26-Sander Laht, 3-Jaanis Kriska, 6-Pelle Pohlak.


Turniiritabel pärast 5. vooru

1. Levadia 15, 2. S. Kalev 12, 3. Trans 10, 4. Flora 9, 5. Kalju 7, 6. Kuressaare 7, 7. Tulevik 5, 8. Paide LM 4, 9. T. Kalev 3, 10. Tammeka 0.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)