Krevera tõi teatrifestivalilt näitlejapreemiaid (1)

Saaremaa ühisgümnaasiumi kooliteater Krevera osales nädalavahetusel Tartus festivalil Kooliteater 2009, kus teenisid žüriilt lavapartnerluse eripreemia Reet Sillavee ja Joosep Aru ning Marian Heinat ja Jörgen Liik võitsid kandva osatäitmise preemiad.

Krevera osales festivalil Shakespeare’i teose ja tuntud laulusõnade põhjal loodud etendusega “Oh ei me ole Romeo ja Julia”.

Juhendaja Rita Ilves ütles, et tema ja lapsed jäid festivaliga rahule ning üldmulje oli positiivne. “Kuna välja anti ainult üks trupipreemia, siis võib väga rahule jääda,” ütles Ilves. “Selles mõttes läks väga hästi, et kui oli tagasiside andmine, siis žürii kiitis hästi palju.” Veidi valmistas juhendajale kurbust, et tagasisidet saadi ainult oma etenduse kohta, kuid mida teiste etenduste kohta öeldi, seda ei kuulnud.

Krevera juhendaja kriitikanool läks siiski preemiate andmise süsteemi suunas, sest sellele oli keeruline pihta saada. Välja anti vaid üks trupipreemia ehk festivali grand prix, ülejäänud olid näitlejapreemiad ning üks preemia anti ka omaloomingulise teksti kirjutajale.

Tänavusel festivalil oli tavapärasest rohkem omaloomingulisi etendusi. Žüriiliige Madis Kolk rääkis lõpetamisel, et kui tal mõned aastad tagasi oli soov truppidele öelda, et nad ajaksid rohkem oma asja, siis tänavu tahtis ta öelda, et võiks mängida rohkem klassikat.

Rita Ilves kiitis oma õpilasi, kes läksid vapralt vastu ka tehniliste takistuste üllatustele. Tartus Athena kino laval ja lava taga oli vähe ruumi, mis alguses veidi ehmatas ning kui oli oht, et klaveri asemele lubatud süntesaator kohale ei jõua, mõeldi kiiresti välja alternatiiv laulmise näol. Süntesaator jõudis siiski kohale.

Lisaks esinemisele osalesid noored näitlejad ühel õhtul lavavõitluse töötoas, millega väga rahule jäädi, ning teisel õhtul käisid Vanemuises Kafka “Lossi” vaatamas ja näitlejatega kohtumas.

Kooliteater 2009 tänavuseks parimaks gümnaasiumitaseme teatritrupiks pärjati Hugo Treffneri gümnaasiumi HTG66 lavastusega “Armastus vähendab naiste peenust ja suurendab meeste oma”.
Reedel alanud festivalil astus kolmel päeval lavale ligi 200 noort näitlejat ning ette kanti 17 lavastust. Festivali Kooliteater 2009 peakorraldaja Hedi-Liis Toome sõnul oli etenduste tase kõrge.

Festivali žüriisse kuulusid teatrikunstnik ja Eesti Teatriuurijate Ühenduse esinaine Liina Unt, Tallinna Linnateatri dramaturg Maria-Lee Liivak, lavastaja ja näitleja Mart Kampus, Teater.Muusika.Ki-no peatoimetaja ning teatrikriitik Madis Kolk ja kirjanik Jaak Urmet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)