Vaidlus ähvardab haigla remondi lükata edasi

Vaidlus ähvardab haigla remondi lükata edasi

VEEL VANAMOODI: Praegu käib töö veel vanas operatsiooniplokis, kuid sügiseks peaks Kuressaare haiglas olema kaasaegsel tasemel operatsioonituba ning viimasepeal tehnika.

Kuressaare haigla A-korpuse osalise renoveerimise projekteerimis- ja ehitustööde hange on ühe osaleja poolt vaidlustatud, mistõttu võib esialgselt kolme suvekuusse planeeritud renoveerimine haigla juhi Viktor Sarapuu sõnul edasi lükkuda.

A-korpuse ehk siis operatsiooniploki, intensiivravi ja dialüüsiosakonna projekteerimise ja ehitustööde hankel kvalifitseerus kolm osalejat, kellest valiti välja kõige soodsama pakkumise (5 769 999 krooni) teinud Primus PR OÜ.
Üks pakkumisel osaleja, kes tegi kaks miljonit krooni kõrgema pakkumise, vaidlustas aga tulemuse ning Sarapuu sõnul ei ole seetõttu veel otsustatud, kes on pakkumise võitja.

Üks kolmest, operatsioonivalgustite ja konsoolide ostmise riigihange on aga juba lepingufaasis. Sellele laekus kolm nõuetekohast pakkumist ning võitjaks osutus AB Medical Group OÜ, kelle pakkumine oli 2 659 599 krooni.
Et Kuressaare Haigla SA suutis eelmistel aastatel tulemuslikult töötades teenida 8 miljonit krooni, kuid A-korpuse renoveerimise kogumaksumuseks võib kujuneda orienteeruvalt 18–20 miljonit krooni, kuulutati välja ka laenuhange.

Sellel osalevad SEB ja Swedbank ning Sarapuu sõnul ei ole otsust veel langetatud.
Kuressaare haigla plaanib A-korpuse osalise renoveerimise ette võtta suvekuudel, kuna sel ajal tehakse kõige vähem plaanilisi operatsioone.
“Kindlasti ei jää remondi tõttu ükski haige opereerimata,” toonitas Sarapuu, lisades, et ajutised operatsiooniruumid on haigla juba praktiliselt sisustanud.

Intensiivravi ja dialüüsiosakond töötavad kuni uute ruumide valmimiseni endistes ruumides ning kolivad siis uude paika.
Haigla juht Viktor Sarapuu kinnitusel muutub A-korpus täielikult – alates sellest, et see hooneosa saab uued uksed, seinad, laed ja aknad, kuni operatsiooniseadmete täieliku väljavahetamiseni.
Sarapuu sõnul on haigla juhtkond veendunud, et saarlastel on õigus saada samal tasemel arstiabi kui mandriinimestel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)