Lugeja kiri: Leisi valla eelarve tagab stabiilsuse (8)

Leisi vallavolikogu 30. märtsi istungil võeti vastu 2009. aasta eelarve. Eks see oleks kindlasti juba varem vastu võetud, aga tänavuse aasta kriisisituatsiooni arvestades otsustasime ära oodata märtsikuu maksulaekumised, et võimalikke sissetulekuid võimalikult täpselt planeerida.

Vaatamata sellele on käesoleva aasta laekumiste ennustamine üks tänamatu tegevus, mistõttu sai eelarves arvestatud ka võimalike puhversummadega, kui laekumised väga palju vähenevad.
Vähendada oli vaja ainult avaliku teenistuse ametnike puhkusetoetust 50% võrra, sedagi tingimusega, et tulude piisava laekumise korral makstakse aasta lõpul ka ülejäänud 50%.

Arvestades õpetajate rolli olulisust meie ühiskonna arengus, tõusis nii õpetajate kui ka lasteaiaõpetajate palk 8%. Siin täitis omavalitsus lihtsalt riigi poolt jäetud tühimikku ja panustas selleks omavahendeid.
Kõigi teiste valla eelarvest palka saavate töötajate palk jäi täpselt samale tasemele kui eelmisel aastal, mis annabki aluse väita, et meie eelarve tagab stabiilsuse.

Suurematest projektidest, mis sel aastal vallas algavad, tahan kindlasti ära nimetada Leisi keskkooli kapitaalremonti. Selle töö kestuseks on planeeritud kaks aastat ja omaosaluse tagamiseks on vallal vaja võtta ka laenu. Kuna siiani on meil laenukoormus väike, ei tohiks see kujuneda eriliseks probleemiks.

Olulisemaks projektiks erasektoris pean ma Angla tuulikute arendust, mis tulevikus täiendab nii turistide kui ka kohalike elanike vaba aja veetmise võimalusi.

Ma arvan, et Leisi vald on praegusel raskel kriisiajal suutnud tagada stabiilsuse ja piisava investeerimisvõime ainult tänu aastate vältel toiminud heale koostööle ja usaldusele vallavolikogu ja vallavalitsuse vahel.

Vaatamata sellele, et volikogu koosseis on aja jooksul suures osas muutunud, on otsuste tegemise juures alati olnud määravad terve talupojamõistus ja vastutustunne oma valla rahva ees.

Mart Mäeker
Leisi vallavolikogu
esimees

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)