Vilsandi mõttekoda juhib Neeme Rand (7)

Üleeile algas talguliste registreerimine 1. mail toimuvateks “Teeme ära 2009” mõttetalguteks. Aktsiooni Saaremaa koordinaatori Heidi Hanso sõnul on Saare maakond mõttekodade poolest esirinnas, sest registreeritud on neid 15.

Vilsandil juhib mõttekoda Kuressaare ametikooli direktor Neeme Rand ning väikesaarele loodetakse mõtlejaid kokku saada paarkümmend. “Praeguse seisuga on peaaegu kõik Saare maakonna mõttekojad endale kojavanema saanud, vaid Leisis ei ole seda kohalikku särasilma veel leitud,” tõdes Hanso.

Mõttekodadesse saab ennast registreerida veebiaadressil www.minueesti.ee või kohalikus raamatukogus. Hanso täpsustas, et üks inimene peaks registreerima ennast kolme eest.

“Sellel on mitu põhjust, esiteks oleks raske 100 000 inimesega sidet pidada, teiseks tulevad head mõtted ikka mitmekesi ning kolmandaks on kambaga ka parem mõttetalgutele sõita,” rääkis Hanso, kutsudes üles kõiki saarlasi mõtlema, mida 1. mail arutada.

“Väga soovitatav on kõne alla võtta just kohaliku elu teemad,” toonitas koordinaator, tuues näiteks, et teemad võiksid kuuluda klassi à la kuidas ma saan pensionärina Kõrkverest Tornimäele õmblusringi minna. “Kindlasti peaks teema püstitusel kasutama küsimust “kuidas?”,” märkis Hanso.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)