Saaremaa vutipoisid viivad Brasiilia koondise staadionile (2)

Saaremaa vutipoisid viivad Brasiilia koondise staadionile

EESTILE KAASA ELAMAS: Eesti koondise mängu käisid noored jalgpallurid vaatamas ka üleeile. Sedakorda küll vaid pealtvaatajatena. Nimelt oli kõikidele Tuule Grupi turniirist osavõtnud noortele välja pakutud võimalus sõita vaatama Eesti–Armeenia mängu. Saaremaalt käis Eesti 1 : 0 võiduga lõppenud mängule kaasa elamas ligi 240 jalgpallipoissi ja -tüdrukut.

Eesti Jalgpalli Liit on otsustanud anda Saaremaa noortele jalgpalluritele harukordse võimaluse. Nimelt on saarlased need, kes lähevad jalgpalliväljakule mängijate käekõrval, kui Eesti astub ajaloolises jalgpallimatšis vastu maailma parimaks peetavale Brasiilia koondisele.

Tallinna A. Le Coq Arenale sõidavad jalgpallipoisid ja -tüdrukud, kes võidavad Tuule Grupi noorteturniiri.
“Sellist mängu ei tule Eestis enam niipea, kui üldse tuleb,” ütles turniiri ühe korraldaja, FC Kuressaare president ja Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) juhatuse liige Priit Penu, rääkides Saaremaa noortele 12. augustil avanevast võimalusest joosta väljakule koos staaridega mitmetuhande pealise publiku ees.

SÜG-i võistkond on kindel

Priit Penu sõnul oli Tuule Grupi turniiri võitjatele küll lubatud, et nad saavad ühel Eesti koondise mängul nii võõrustajate kui ka külaliste meeskonnaga koos väljakule minna, kuid kellega Eesti selles mängus kohtub, seni avalikustatud ei olnud.

“Nüüd on see sada protsenti kindel,” kinnitas Penu saarlaste osalemist kohtumisel Brasiiliaga ning selgitas, et EJL-l on traditsioon kasutada igal kohtumisel mängijate saatjaina noori jalgpallureid, keda klubid välja pakuvad. FC Kuressaare avaldas Penu sõnul soovi saata noored saarlased ühel mängul väljakule nii Eesti koondise kui ka nende vastaste saatjaina juba sügisel.

Praeguseks on selge, et kohvimaa meeskonnaga koos sammuvad väljakule Tuule Grupi karikaturniiri vanema rühma (5.–6. klass) võitjad, seega Saaremaa ühisgümnaasiumi võistkond.

Kes saadab Eesti koondist, otsustatakse noorema rühma (1.–4. klass) finaalturniiri 13. mail mängitaval viimasel etapil. Hetkel on võrdselt punkte Kuressaare vanalinna koolil ja Leisi keskkoolil. Neile järgneb Kuressaare gümnaasiumi võistkond. Samas ei ole võidulootus kadunud veel teistelgi.

Oma programm

Noored jalgpallurid saavad enne austava ülesande täitmisele asumist Penu sõnul näpunäiteid ning kogu staadionil toimuv mängitakse enne ka läbi.
“Neil on seal omaette programm,” märkis Penu. Ühe osa programmist moodustab kindlasti ka võimalus näha Eesti–Brasiilia jalgpallimängu, mille pilet maksab muidu 1500–2500 krooni.

Penu arvas, et tõenäoliselt on Saaremaa noortel sel mängul ka kõige parem võimalus maailmakuulsuste ja Eesti koondise mängijate käest autogrammi küsida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)