Lümanda vallavanem süüdistab eksnõunikku raharaiskamises (148)

Lümanda vallavanem süüdistab eksnõunikku raharaiskamises

OTSIB UUT NÕUNIKKU: Lümanda vallavanem Tarmo Pikner laskis sotsiaalnõunik Helle Kuke ebapiisavale haridusele viidates lahti ja otsib uut sotsiaaltöötajat. Seni pole leidnud.

Lümanda vallavanem Tarmo Pikner vaidlustas endise sotsiaalnõuniku Helle Kuke ametialaseks kasutamiseks soetatud mobiiltelefoni ja GPS-seadme ostu, koostas toimunu kohta akti ning pöördus hinnangu saamiseks maavanema poole.

Pikneri sõnul on Kukk soetanud otseselt oma tööga mitteseonduvaid seadmeid selleks mitte ette nähtud vahenditest ehk siis valla sotsiaalrahadest. “Telefon oli tal olemas ning ma ei näe mingit põhjust, miks peaks sotsiaaltöötajal olema autos GPS-seade, millega sõidetakse Euroopa kiirteedel,” ütles vallavanem.

Nii on kombeks

Samas loeb 2009. aasta riigieelarve seletuskiri sotsiaaltoetuste või -teenuste osutamise kuludeks ka administreerimiskulutused, mis kaasnevad toetuste või -teenuste osutamisel.
“Näiteks täiendavate töötajate tööle võtmine, täiendava töökoormuse hüvitamine sotsiaaltöötajatele või töövahendite (arvutid, kladed, paber, auto jms) soetamine,” on kirjas.

Omavalitsuste sotsiaalalal ongi nii kogu aeg käitutud, kinnitas eile Oma Saarele mitu valla sotsiaaltöötajat. “Kui pannakse pahaks tööga seonduvate asjade muretsemist, võiks kõikide valdade sotsiaaltöötajad lahti lasta,” märkis üks sotsiaalnõunik.
Ta lisas, et administreerimiskulude alla on läinud nii ostetud arvutid, riiulid, (mo-biil)telefonid kui ka kontoritarbed.

Vana telefon läks katki

Helle Kukk oli küsimuse peale, miks ta pidas vajalikuks telefoni ja GPS-seadme muretsemist, üllatunud.
“Vana telefon läks katki ning EMT esinduses soovitati parandamise asemel uus osta,” rääkis Kukk, lisades, et ostis fotoaparaadiga telefoni seetõttu, et keeruliste juhtumite puhul oli vaja sündmus kohe jäädvustada.
GPS-seadme muretsemist oli sotsiaaltöötajatele aga soovitatud koolitustel ning Kuke sõnul on päris paljudel see ka olemas.

“Seda ei olnud mulle mingil juhul Euroopa kiirteedel sõitmiseks vaja, vaid kuna mul oli näiteks mitu hooldamise teenust Hiiumaal, lisaks mandril käimised, ning et ma ei ole naisena teedel väga hea orienteeruja, pidasin seda vahendit vajalikuks,” põhjendas Kukk, kes arvas nii ka kokku hoidvat aega ja valla raha – jõuab kiiremini kohale ning ei tule ekselda.

Kukk toonitas, et muretses mõlemad asjad aastalõpu soodushindadega ning ei leia, et oleks mingi seaduse vastu eksinud. Aktist, mille Pikner 5. märtsil koostas, kuulis Kukk eile ajakirjaniku käest esimest korda.

Maavalitsus taunis

Maavanema ülesannetes olnud maasekretär Andrus Lulla allkirjastas 24. märtsil Pikneri kirjale vastates hinnangu, milles taunib sotsiaaltoetuste vahenditest töövahendite soetamist ning nimetab seda raha mittesihipäraseks kasutamiseks.


Ebapiisav haridus

Helle Kukk vallandati Lümanda valla sotsiaalnõuniku ametikohalt 6. märtsil. Tema lahtilaskmise peamise põhjusena tõi vallavanem välja ametikohale mittevastava hariduse.

Helle Kukk ise pidas sellist süüdistust laestvõetuks, sest õpib praegu Tartu ülikooli Pärnu kolledži avatud ülikooli magistriõppes ning on end viimase kahe aasta jooksul täiendanud mitmesugustel sotsiaaltööd puudutavatel kursustel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 180 korda, sh täna 1)