Lugeja kiri: Saarlaste ja narvalaste kohtumine Kuutsemäe suusakeskuses (3)

16.–18. märtsil kohtusid Kuressaare noorte huvikeskuse ja Narva noortekeskuse noored Kuutsemäe suusakeskuses.

Saaremaalt osales viis noorsootöötajat ja 25 noort ning Narvast oli kolm noorsootöötajat ja 27 noort. Ürituse eesmärk oli kasvatada noortes tolerantsi teiste rahvuste suhtes ja luua võimalus kultuuridevaheliseks koostööks ja integratsiooniks.

16. märtsi hommikul asusid saarlased teele Kuressaarest ja narvalased Narvast. Mõlemas bussis viidi läbi küsitlus rahvuste erinevuste teemadel. Kui Kuutsemäele jõudsime, seadsime end sisse ja mängisime tutvumismänge.

Järgmisel päeval oli kõigil võimalus suusatada ja sõita lumelauaga. Kui suusamägi kinni pandi, mängisime seltskonnamänge ning hiljem said soovijad sauna minna. Viimasel päeval oli kõigil võimalus sõita snowtube’iga. See oli hästi lahe ja naljakas ning kõigil oli väga lõbus.

Seejärel oli pidulik lõpetamine, kus vahetati kontaktandmeid ja jäeti hüvasti. Tagasiteel viidi bussis jällegi läbi küsitlus, et teada saada, kas noorte arvamus teiste rahvuste suhtes on ürituse jooksul muutunud või mitte. Saaremaa noorte arvamus vene rahvuse suhtes oli muutunud tunduvalt paremaks. Projekti toetas integratsiooni sihtasutus.

Kuressaare noorte
huvikeskuse noored

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)