Kuressaares paranes tulumaksulaekumine

Kuigi eile avalikustatud andmed näitavad, et märtsi lõpu seisuga on üksikisiku tulumaksu laekumine maakonnas tervikuna võrreldes möödunud aasta sama perioodiga endiselt miinuses, on olukord käesoleva aasta esimeses kvartalis siiski paranenud.

Positiivse muutuse põhjuseks on maksulaekumise paranemine meie suurimas omavalitsuses Kuressaare linnas.

Kui jaanuaris oli tulumaksu laekumine kogu Saare maakonnas läinud aasta sama perioodiga võrreldes veidi enam kui kümne protsendipunktiga miinuses, siis märtsikuus oli tagasilöök juba kahanenud ligi 5 protsendile.
See tähendab, et võrreldes 2008. aastaga on käesoleva aasta esimeses kvartalis meie omavalitsustele tulumaksu laekunud ligi 5,8 miljonit krooni vähem.

Kolme kuu lõikes on tagasiminek kõige suurem olnud Torgus, Kuressaares ja Mustjalas (vastavalt 15,2; 12,4 ja 12 protsenti) ning ka Kihelkonnal ja Orissaares (vastavalt 11,6 ja 10 protsenti).
Samas paranes tulumaksu laekumine märtsikuus märkimisväärselt Kuressaare linnas, ehkki läinud aastaga võrreldes ollakse ka siin endiselt miinustes.

Nii näiteks oli jaanuaris Kuressaare tulumaksu laekumises tagasiminek 17,4% ja enam-vähem sama oli olukord ka veebruaris. Märtsis oli aga tagasilöök läinud aasta sama perioodi reaalse laekumisega võrreldes kahanenud vaid ligi 3 protsendile.

Kõige halvemini laekus märtsis üksikisiku tulumaksu Orissaares, Kihelkonnal ja Torgus (tagasiminek vastavalt 22,4; 19,7 ja 19,2 protsenti).
Seni kõige paremini on tulumaksu tänavu laekunud maakonna väikseimas omavalitsuses Ruhnu vallas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)