Gotlandi laevaliin võib proovireisid teha sel suvel (2)

Gotlandi laevaliin võib proovireisid teha sel suvel

 

Ventspilsi ja Saaremaaga laevaliini kavandav Gotlandi laevafirma Rederi AB Gotland võib esimesed proovisõidud teha juba sel suvel.

Roomassaare sadama direktor Renno Tammleht (pildil) ütles Oma Saarele, et katsesõidud võivad sel aastal teoks saada juhul, kui Roomassaare sadam, Eesti Loots ja veeteede amet alandavad võimalikult palju oma tasusid.

“Rootslased räägivad, et siis on võimalik proovida-käivitada seda asja, kui tasud on võimalikult väiksed ja kõik osapooled tulevad vastu,” rääkis Tammleht.

Roomassaare sadama direktor kinnitas, et sadamapoolne valmisolek sadamatasude alandamise osas on olemas, lähiajal algavad läbirääkimised ka Eesti Lootsi ja veeteede ametiga.

“Selle nimel, et tulevikus need asjad käima hakkaksid, peaksid praegu kõik pingutama,” nentis Tammleht, kes leidis, et küllap on rootslased asjad enda jaoks läbi mõelnud ja peavad uut liini katsetamist väärivaks.

Ajaleht Meie Maa kirjutas eile, et Gotlandi reederfirma Rederi AB Gotland kavandab laevaliini, mis hakkab ühendama Ventspilsi Gotlandi saarega, vahepeatusega Roomassaares. Liini hakkaks teenindama kuni 30-sõlmelist kiirust arendav kiirlaev, mis jõuaks näiteks Ventspilsist Roomassaarde kahe tunniga.

Läinud nädalal käisid firma esindajad ühes Läti koostööpartneritega Roomassaare sadama võimalustega tutvumas.
Renno Tammleht selgitas, et praeguse plaani kohaselt saarlased otse Gotlandile sõita ei saa, vaid peavad esmalt sõitma Ventspilsi, kust laev siis pärast laadimistöid suuna Gotlandile võtab.

“Praegu on kõik nii toores, peab hinge kinni hoidma, et kõik läheks positiivselt,” ütles Roomassaare sadama direktor.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 87 korda, sh täna 1)