Saare maakonda jääb kuus hooldekodu

Saare maakonna hooldekodusid sulgemine ei ähvarda, sest laienemisplaanid on olemas kõikidel hooldekodusid haldavatel omavalitsustel, ütles Saare maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Inna Kask.

Kui praegu on väiksemad hooldekodud Pähklas, Pärsamal ja Kihelkonnal, siis on nende kõigi puhul laiendamine kavas, kinnitas Kask. Nii on Kihelkonna vallal käimas uuringud kuue valla ühise hooldekeskuse loomiseks, Kaarma vald on kavva võtnud kolida Pähkla hooldekodu vajadusel praegu tühjalt seisvasse Eikla koolimajja ning ka Pärsamal on olemas võimalused laienemiseks – lasteaia majas asuvat hooldekodu on võimalik laiendada kas hoone väljaehitamata tiiva arvelt või siis laste arvu vähenedes viia lasteaed koolimajja ning anda vabaks jääv pind hooldekodu käsutusse.

Ka Sõmeral on AS Hoolekandeteenused Kase sõnul lubanud vanurite üldhooldusteenust edasi pakkuda ning Muhu hoolduskeskuse rajamisega on ühinenud Muhu, Orissaare, Pöide ja Laimjala vald. “Vaid Pihtla ja Valjala vald on otsustanud, et ostavad vanurite hooldusteenust sisse,” märkis Kask, kelle teada on praeguseks plaan rajada Pihtla valda Kõljalasse hooldekodu soikunud. Lisaks on olemas hooldekodu Kuressaare haiglas.

Kase sõnul kaetakse Saare maakonna vanurite hoolduse vajadus olemasolevate hooldekodude baasil kindlasti ära, sest saarel peab arvestama saarelisuse faktoriga – siit ei ole niisama lihtne mandri hooldekodude teenuseid kasutada. “Näha on hoopis vastupidist tendentsi, inimesed tahavad vanad olla saare peal ning tulevad vanaduspõlve veetma mandrilt siia,” rääkis maakonna sotsiaaljuht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 209 korda, sh täna 1)