Pille-Rite Rei on tänavune Eesti parim noor instrumentalist (1)

Pille-Rite Rei on tänavune Eesti parim noor instrumentalist

PARIM: Pille-Rita Rei puhul toonitas žürii head fraseerimisoskust, intonatsiooni ja musikaalsust.
Erakogu

26. märtsil saavutas Kuressaare muusikakooli saksofoniõpilane Pille-Rite Rei vabariiklikul muusika- ja kunstide koolide konkursil esikoha. Pille-Rite pälvis tiitli “Parim noor instrumentalist 2009”.

Muusika- ja kunstide koolide konkursid toimuvad iga kahe aasta järel. Kuressaare muusikakooli õpilastel on õnnestunud ka varasematel aastatel võita kõige kõrgemaid kohti.

Puhkpillimängijatest tunnistati 2005. aastal I koha vääriliseks Preedik Lemba, muid auhinnalisi kohti on saadud ennegi.
Pille-Rite alustas seitsmeaastaselt muusikaõpinguid Kärla muusikakoolis Imbi Kolgi juhendamisel. Pärast plokkflöödi eriala lõpetamist jätkas ta õpinguid saksofoni erialal Matis Männa klassis.

Viimased kaks aastat on Pille-Rite õppinud saksofoni Kuressaare muusikakoolis allakirjutanu ja Tiit Pauluse juhendamisel. Ka osaleb ta aktiivselt muusikakooli saksofonikvarteti ja Kuressaare linnaorkestri töös.

Seekordne konkurss läheb ajalukku keeruliste kohustuslike muusikateoste tõttu. Et Pille-Rite saaks konkursist osa võtta, tuli n-ö luubi alla võtta Paul Bonneau 4-osaline Süit. Selle kammerteose õppimist alustasime Marie-Bernadette’i (Bordeaux konservatoorium) kursusel. Meil vedas, sest Bordeaux’ asemel võisime läbi novembripimeduse kihutada hoopis kolmeks päevaks Tartusse, kus Marie-Bernadette juhendas noorte saksofonistide kursust.

Kuna reglemendis oli ka vabakava, otsustasime teise loona mängida Tiit Pauluse muusikapala “Riku” .

Žürii, mis koosnes nimekatest eesti muusikutest ja mille esimees oli Helsingi Sibeliuse akadeemia saksofoniõppejõud, oli finaalvooru hindamisel väga üksmeelne ja andis Saaremaa noorele saksofonistile parimad punktid. Eriti toonitati tema head fraseerimisoskust, intonatsiooni ja musikaalsust. Pille-Rite edukale esinemisele aitas kaasa ladus koostöö klaverisaatja Tiina Rätsepaga.

Konkursi “Parim noor instrumentalist 2009” lõppkontsert toimub 5. aprillil Tallinnas Mustpeade majas, kus Pille-Rite Rei esitab Tiit Pauluse “Riku”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 106 korda, sh täna 1)