Juhtkiri: Vanaduspäevad kergemaks (4)

Juhtkiri: Vanaduspäevad kergemaks

 

Saare maakonnas on tõsiselt käsile võetud vanurite hoolekande teema. Vaatamata meie hiljaaegu ummisjalu edasi tormanud ja arenenud majandusele unustasime moderniseerida üldhoolekandeasutusi. Kõikjalt tuli vaid raporteid uutest koolimajadest, rahvamajadest, spordikompleksidest, külakeskustest. Vanurid jäid suurema tähelepanuta.

Eks ole see nüüd hakanud meile tasapisi kätte maksma, sest hooldust vajavaid inimesi tuleb üha juurde. Pered on uute võimaluste lisanduses ja avardudes rännanud laia maailma, abivajavad vanemad on jäänud üksi. Hooldekodudes on järjekorrad, rohkem vajavad hooldamist ka haiglast väljakirjutatud vanurid.

Kuigi täna raha juba napib, ei ole veel keegi selle puudumise pärast otseselt hooldamata jäänud. Kui inimesel pole lähedasi, kes aitaksid koha eest hooldekodus tasuda, tulevad appi omavalitsused. Kui raha on, aga hoolekandeteenust pole kusagilt osta, on aga häda majas.

Seetõttu tunnustamegi maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna initsiatiivi võtta sotsiaalteenuste arendamine kompleksselt oma pilgu alla ja aidata omavalitsustel püsti panna maakonnas toimiv ühtne süsteem. Samas on Kuressaare haigla juhtkond võtnud ette hooldusravi osakonna laiendamise. Kõik ikka selle nimel, et hoolekanne muutuks kaasaegseks ja kõigile abivajajatele kättesaadavaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)