Saaremaa loodav ragbimeeskond loodab rinda pista maailma vägevatega (3)

Saaremaa loodav ragbimeeskond loodab rinda pista maailma vägevatega

SAAREMAA NOKIA: Pole võimatu, et varsti harrastatakse ka Saaremaal ragbit mida mujal Eestis mängitakse muuseas ka talvel.

Üks maailmarändurist saarlane on võtnud pähe mõtte rikastada Saaremaa sporti ja turismi ühe maailmakuulsa spordialaga. Nimelt on tal plaanis luua saarel meeskond, kes hakkaks mängima ragbit, mängu, mille MM maailmas vaadatavuselt vaid jalgpalli omale alla jääb.

“Igal juhul on eesmärgiks võita tänavu toimuvad Eesti esimesed ragbimeistrivõistlused, anda Eesti koondisse kümmekond tippmängijat ning edaspidi viia Eesti ragbimaailma esimese kahekümne hulka,” laseb end Saaremaa suurimaks ragbientusiastiks nimetav Serg O’Selder unistustel lennata.

Pritsumehed ja politsei eesliinile

Esmalt lükkab O’Selder ümber väärarvamuse, et ragbi on väga vägivaldne mäng, kust mehi langeb nagu vainlasi Suure Tõllu vankriratta all. “Ragbi reeglid keelavad igasuguse vägivalla, kuid mängijad saavad end füüsiliselt, vaimselt ja meeskonnatöö koha pealt kõvasti proovile panna küll,” selgitab endale Iirimaalt ragbipisiku hankinud O’ Selder ning lisab: “Tõeliste meeste värk ikka.”

Meeskonna loomiseks on vaja mehi, kes jaksavad poolteist tundi järjest joosta nagu hirved, lükata eest sajakiloseid mehi ning vallata munakujulist palli nagu Chuck Norris miimikat, kirjeldab O’Selder mängijatele vajalikke omadusi. Seni on treeningud toppama jäänud just nõutud tingimustele vastavate meeste nappuse tõttu, sest Eestis sääraseid mehepoegi iga nurga peal ei kohta.

“Esiliini mängijate leidmiseks on pilgud hetkel suunatud pritsumeeste ja politsei poole, kus võiks idee poolest ju vägevas füüsilises vormis tegelased olla,” räägib O’Selder ning lisab, et tagamängijad võivad olla ka korvpallurid-jalgpallurid, kes otsivad lisategevust. “Kindlasti on meil aga veel küllaga avastamata andeid, kelle tugevus lööks välja just ragbis. Tulgu kõik kohale,” edastab mees kutse ehk Saaremaa Nokia sünni juurde.

Lootus uuele staadionile

Kuna ragbi vajab loodusliku muruga väljakut, siis on O’Selder teinud linnavalitsuses lobitööd, et renoveeritava staadioni kõrvale tuleks ka ragbiväljak. Seda palvet on kuulda võetud. “Asjad liiguvad meile soodsas suunas,” kinnitab eestvedaja ning ütleb, et juba on alustatud spetsiaalsete väravate ja tribüünide hankimist.

“See on selline hea mereäärne koht, kuhu võib rajada ka klubihoone, millest edaspidi kujundada Kuressaare spordikõrts. Vaade avaneks ju otse merele ja purjetajatele ning televiisor edastaks otseülekandes tõelisi maailmaspordialasid nagu ragbi,” selgitab O’Selder.
Teine ja ka mitte mõeldamatu võimalus oleks kolida paari aasta pärast kasutuseta jäävale Kuressaare põhikooli staadionile.

Saaremaa Silgud?

Nii nagu igal korralikul meeskonnal, peab ka ragbitiimil olema oma nimi, mis O’Selderi arvates on siiski teisejärguline asi. Nagu Euroopas traditsiooniks, oleks meeskonna nime üks pool seotud piirkonnaga, kust pärinetakse. Seega Saaremaaga.

Samas on lõunapoolkeral popp panna meeskondadele loomadega seotud nimesid ning seda teed on läinud ka senised Eestis tegutsevad meeskonnad, kes kannavad näiteks nimesid Tallinn Sharks, Uudeküla Bulldogs, Kolga Karud ja Tallinn Tigers.

“Selles kontekstis olen mõelnud midagi merikotkaste kanti, aga väga südantsoojendavalt kõlaks ka Saaremaa Silgud või Saaremaa Ahmid,” lausub O’Selder

Tahavad maailmakaardile

O’ Selderi kinnitusel maailma esikümnesse loodaval klubil praegu siiski asja veel ei oleks. “Aga ei oleks üldse halb näha Saaremaa Silkusid Heineken Cupil (Euroopa klubide karikas – toim) valitseva meistri Munsteriga mürgeldamas, ei oleks,” toob O’Selder näite, kuhu saarlased võiksid välja jõuda.

Samas on mees kindel, et uus klubi ja spordiala tooks Saaremaale kamaluga kuulsust juurde. “Ma arvan, et ragbist võib saada Saaremaa turismi vägevamaid atraktsioone, ning kui meil õnnestub maailmakaardile viia näiteks Saaremaa ragbipäevad või Lossiragbi meistrivõistlused, siis võidavad sellest kõik saarlased,” räägib igapäevaselt Eesti ainsat ragbiteemalist blogi pidav O’Selder.

Tiit Törkmeel

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)