Lugeja kiri: Kriisiaeg sunnib ajusid ragistama

Kuressaare linn kavandab alates 1. aprillist laiendada lõbutsemiskohtades viibivate klientide tasulist ala. Kui siiani pidi pileti ostma sisenemisel, siis nüüd tuleb see lunastada juba 5 m kauguses välisuksest ja 2 m kaugusel nn “vasikakoplist”.

Muudatuse vajalikkust selgitas meie lugejatele linna raha-, väärtasjade ja vanavaranõunik Tarvi Tüng: “Uuringus, mille linn tellis üpriski soodsatel tingimustel (ei võetud mitut miljonit) Välismaa Sõltumatust Laborist, on tuvastatud, et suveperioodil avatud välibaaridest möödumisel tarbib inimene kaasnevat melu ning naudib seni tasuta pakutud vaatepilti.

Kriisiajal me seda aga endale lubada ei tohi. 6 m hoiatuspiir on juba tänavatele märgitud ja piletite müüki kavandatakse päikesetõusust loojanguni. Kojameestele, patrullpolitseinikele ja punapeadele antakse linna raha-, väärtasjade ja vanavaraosakonnast kaelaskantavad maksuvabastuse kaardid.

Arstitõendi alusel antakse kaart ka neile, kellel on kuulmise, nägemise ja ümbritseva tajumisega seotud probleemid. Kaarti tuleb pikendada igal aastal. Tsooni piiridesse jäävad alalised elanikud on kohustatud vabastust sümboolse tasu eest uuendama üks kord kuus.

Jõuliselt kahanenud käibe tõstmiseks on mõned meie linna kaubandusasutused leppinud kokku katsetada seni vaid MOG-iga ühinenud maades kasutusel olnud nippi – kui ostusumma ületab teatud piiri, hakkab arve tagurpidi tiksuma. See nn teatud piir on iga poe enda kehtestada.

Meieni on jõudnud teated summadest 97.38 ja 1000 krooni. Saladuseloori langedes edastame täiendava teate. Nii et kui olete näiteks vorsti, mannat või muudki ostnud selle summa eest, siis iga järgnev ost lahutatakse sellest maha. Kuni nullini välja. Nullpiiri ületamisel saate muidugi topeltarve, kuid see on asja loomulik kaasnähe.

Et osalejatele veel suuremat põnevust pakkuda, on poodides hinnasildid kaupadelt eemaldatud ja müüjate põhipalk on viidud kriisiajale viidates nullini ning pandud sõltuvusse läbimüügist. Kodanike täiendavaks teavitamiseks on kokkuleppega ühinenud kaubandusettevõtete ustele ja kassadele kinnitatud kaunikujulised MOG-kleebised.

Anire Redles

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)