Ansip: lisaeelarvet ei tule, peatame pensioni teise samba (1)

Peaminister Andrus Ansip ütles, et riigil puudub uue negatiivse lisaeelarve koostamise vajadus ning valitsussektori eelarvepositsiooni parandamiseks peatub kaheks aastaks pensioni teise samba sissemaksete tegemine.

“Tänasel kabineti nõupidamisel me otsustasime, et eelarveseaduse muutmiseks ei ole vajadust, see on väga ühemõtteline otsus,” märkis Ansip. 
 
Ansipi sõnul on pensionisamba sissemaksete peatamine ka teadlaste soovitus. “Ei pea kriisiaegadel säästma inimesed sama palju kui headel aegadel,” ütles Ansip.
Seejuures märkis ta, et kaheks aastaks viiakse nulli nii riigi kui pensionikoguja maksed.

Riigile tähendab 1. maist pensioni teise samba sissemaksete peatamine kulutuste vähenemist 1,6 miljardi krooni võrra. Ansip rääkis, et samas tuleb töötukassa rahamure lahendamiseks töötuskindlustusmaksemäära kindlasti tõsta kokku kolme protsendini, mis jaotub omakorda töötaja ja tööandja vahel.

Kokkuvõttes peaks Ansipi sõnul jääma praeguse olukorraga võrreldes inimestel raha rohkem kätte.
Valitsussektori eelarvepositsiooni aitaks need abinõud parandada enam kui kahe miljardi krooni võrra, lisas valitsusjuht.

Rahandusminister Ivari Padar ütles eile toimunud majandusprognoosi tutvustaval pressikonverentsil, et pensionisüsteemi teist sammast puudutavad muudatused tuleb teha selliselt, et ei kannataks süsteemi usaldusväärsus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)